Instagram’da Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur

Paylaş!

Instagram’da da tıpkı whatsapp uygulamasında yer aldığı gibi grup sohbeti yapmak mümkündür. Üstelik bu sohbeti üzeriden gerek video gerek fotoğraf ya da anlık hikâyeler paylaşılabilir. Peki, ınstagram’da grup sohbeti nasıl oluşturulur sorusunun cevabına biraz göz atalım.

Instagram Uygulamasında Grup Oluşturma

Instagram sayfasının hemen ilk bölümünde (ana sayfa üzerinde) sağ sekmede mesaj gönderme butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak, oluşturacağınız toplu konuşma için gerekli olan kişileri eklemeye başlayın. Ekleme işlemi bittikten sonra grup adını gruba ad ver seçeneğine dokunarak oluşturabilirsiniz. Bu işlem sonucunda bitti sekmesine tıklayın ve grubunuzun tamamen oluşmasını sağlamış olun. Böylelikle grubunuz oluşmuş olacak ve artık mesajlaşma işlemimi buradan gerçekleştirebileceksiniz.

Oluşan Gruba Daha Sonradan Kişi Ekleme

Instagram uygulamasında sağ üst kısımda yer alan mesajlaşma bölümüne giriş yaparak toplu sohbetinize girin. Bunun arından ekranın sağ üst bölümünde yer alan kişiler adlı simgeye giriş yapın. Bu sekmedeki üyeler kısmının altında kişi ekle kısmı da yer alacaktır. Buna tıklayarak eklemek istediğiniz kişiyi gruba daha sonradan da eklemeniz mümkündür. Sadece kişi listenize giriş yaparak eklenecek olan kişiyi veya kişileri seçmeniz yeterli olacaktır.

Grup Sohbetinden Çıkış Yapmak

Bazı kişiler gruptan özellikle çok fazla mesaj geldiğinde gurubu ya sessize almak ya da gruptan çıkış yapmak istemektedirler. Bunun için instagram uygulamasında yer alan mesajlar bölümüne girerek toplu grubunuzu bulun. Ardından toplu sohbetin üzerine basılı tutun. Bu sırada sağ üst kısımda ayarlar simgesi oluşacaktır. Bu simgeye tıklayarak konuşmadan çık yazısına tıklayın. Son bir kez daha tıklayarak bu işlemi onaylayın ve gruptan çıkışınızı gerçekleştirin. Guruba karşı taraftan herhangi biri sizi tekrar eklemediği sürece mesajları alamazsınız.