İnstagram Lite Uygulaması Nedir?

Paylaş!

Instagram Lite, gelişmekte olan pazarlar için tasarlanmış Instagram’ın ince bir versiyonudur. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için, Instagram piyasaya sürülen mobil için tasarlanmış ince tasarımlı bir versiyonunu piyasaya sürdü. Peki, instagram lite uygulaması nedir? ayrıntıları nelerdir birlikte bakalım.

İnstagram Lite Karakteristikleri

Yeni uygulamanın cihazınızda daha az yer kapladığını, daha az veri kullandığını ve daha hızlı başladığı bilinmektedir. Ancak veri kullanımı üzerinde ilave bir kullanım olan reklamlar da yer alabilmektedir. Yeni uygulama sadece 573 kilobayt boyutundadır. Buna karşılık Instagram uygulaması ortalama 40 megabaytta ve lite uygulamasının 80 katı büyüklüğündedir. Fotoğraflar gönderebilir ve uygulamadaki öyküleri paylaşabilir ve görüntüleyebilirsiniz, ancak video gönderme ve kullanıcılar arasında doğrudan mesajlaşma dâhil olmak üzere bazı özellikler kullanılamaz.

Doğrudan Mesajlaşma Olacak Mı?

Mesajlaşmanın Instagram Lite’ta hiç kullanılıp kullanılamayacağı veya insanları bağımsız mesajlaşma uygulaması Direct’e yönlendirmek için şirketin dışına çıkıp çıkmayacağı açık değildir. Şu anda hiçbir mesajlaşma işlevi yok, ancak bunun daha sonraki bir tarihte eklenmesi bekleniyor.

Instagram Lite uygulaması, telefonunuzda yer kazanmanıza ve hızlı bir şekilde indirmenize izin verir. Bir milyardan fazla insanın topluluğuna katılmayı ve günün tüm anlarını paylaşarak kendinizi ifade etmenizi sağlamak için küçük olarak üretilmiştir. Cihazınızda daha az yer kaplayan, daha az veri kullanan ve daha hızlı başlayan Android için yeni bir sürümdür.

Uygulama İçin Gereklilikler

Çalıştırmak için, insanların Android 5.0 veya üstü çalıştıran bir akıllı telefona ihtiyacı olacak. Android Lollipop adlı mobil işletim sistemi 2014 yılında piyasaya sürülmüştü, ancak eski telefonlar yazılım güncellemeleriyle destekleyebilir.

Yeni uygulama, hikâyeler, filtreler ve Instagram özet akışına erişim gibi yerleşik iş arkadaşlarıyla aynı özelliklerin çoğunu içeriyor. Kullanışlılığı ve küçük boyutu telefonlar için mükemmel bir seçenek olmaktadır. Uygulamanın donma ve kasma yapmama gibi özellikleri boyutunun küçük olmasıyla doğru orantılı olmaktadır.