Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

Paylaş!

Daha büyük kitlelere ulaşmak isteyen kişilerin internette en çok arttırdığı soru Instagram’a reklam nasıl verilir? sorusudur. İnstagram’da tanıtım yapmak ve daha büyük kitlelere ulaşmak için instagramın kendi özelliği olan reklam verme özelliği kullanılmaktadır. Bu özellik için çok fazla olmayan bir bedel istenmektedir. Bu bedel sizin taleplerinize göre azalıp yada çoğalmaktadır. Bunun yanında takipçi sayısı fazla olan sayfalara da belli bir ücret karşılığı reklamlar verilmektedir. Birçok kişinin merak ettiği sorudur ınstagram’a reklam nasıl verilir? sorusu. Kısaca şu şekilde ele alalım:

Reklam Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle instagram’a reklam verebilmek için hesabınızın kişisel hesap olmaması gerekmektedir. Instagramın ayarlar kısmından işletme hesabına geç butonuna tıklayarak işletme hesabına geçmeniz gerekir. Çünkü instagram’da reklam sadece işletme hesabındayken verilmektedir. Bunun yanı sıra hesabınızın gizli hesap olmaması gerekmektedir. Çünkü gizli hesaplarda geniş kitlelere ulaşma imkanı yoktur. Çünkü paylaşımlarınızı sadece takip isteğini kabul etmiş olduğunuz kişiler görebilecektir. İşletme hesabına geçtikten sonra reklamını yapmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu paylaşın. Ardından yaptığınız paylaşımın sağ tarafında çıkan tanıtım yap düğmesine tıklayıp, kaç günlük bir tanıtım yapmak ve kaç kişiye ulaşmak istiyorsanız seçip reklamınızı yapabilirsiniz. Bu reklamı bildirimler kısmının en üst tarafındaki tanıtım yap sekmesinden de yapabilirsiniz.

Reklam Fiyatları Ne kadar?

Reklam fiyatları sizin talebinize göre değişmektedir. Reklamını yapmak istediğiniz bir paylaşımın kaç günlük süre ile kaç kişiye ulaşacağını siz belirlemektesiniz. Yani 1 haftalık bir reklam ve ortlama olarak 50 bin kişiye ulaşılacaksa günlük olarak sizden çok az bir miktar alınmaktadır. Bunların yanında takipçi sayısı büyük olan sayfalara reklam verebilirsiniz. Hikaye paylaşımları ve normal paylaşımlarda fiyat farklılıkları olmaktadır ama etkili bir yöntemdir. Ücreti instagram’ın ücretinden daha pahalı olmaktadır.

Reklam Yapmak İşe Yarar mı?

Reklamlar oldukça işe yaramaktadır. Takipçi sayınızda gözle görülür bir artış olacaktır. Bunun yanında videoların görüntülenme sayısının artmasından ve beğeni sayısının artmasından direk olarak anlayabilirsiniz. Uzun sürelerle ve büyük kitlelere ulaşan reklamlardan çok yüksek verim alınmaktadır. Günümüzde birçok işletme Instagram reklamları sayesinde adını duyurmuştur.