En İyi VPN Servisleri Nelerdir?

Paylaş!

Teknoloji dünyasının ayrılmaz bir bütünü haline gelen VPN servisleri; kullanıcıların gizliliğini koruma, verilerini yedekleme ve şifreleme, çevrimiçi güvenliği sağlama ve girilemeyen web siteleri ya da uygulamalara başka bir ülkenin ağından girme gibi pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. En iyi VPN servisleri nelerdir? başlığı altında ücretsiz ve güvenilir bir şekilde kullanılabilecek VPN hizmetleri sıralanabilir.

Hotspot Shield

Günlük 500 MB kullanım hakkı ile ücretsiz ve güvenilir VPN hizmeti sunan bu uygulama, herkese açık olan kablosuz ağlara bağlantı kurmaktadır. Ücretsiz olan versiyonu yalnızca tek cihazda kullanılabilmekle beraber, yıldırım hızında bağlantı kurabilmek mümkün olur. Engellenmiş olan içeriklere erişim, güçlü veri şifreleme, e-posta desteği gibi pek çok avantajı beraberinde getiren VPN uygulaması, 25 ülkede 2.500’den fazla sunucuya bağlantı seçeneği sunar.

TunnelBear

Yeni başlayanlar için anlaşılabilir ve kolay bir tasarıma sahip olan TunnelBear, günlük 500 MB’lık sınırı ile hizmet vermektedir. McAfee tarafından satın alınmış olan bu uygulama güvenlik konusunda kullanıcılarının beklentilerini karşılar. Veri kaydı ve IP olmaksızın kullanılabilecek TunnelBear, reklam gösterimine izin vermeden kesintisiz bir şekilde kullanılabilir. Firma hakkında tweet atılarak her ay 1 GB değerinde ücretsiz kullanım sağlayabilmek mümkün olur.

Windscribe

Ücretsiz ve güvenilir bir şekilde kullanılabilecek en iyi VPN hizmetlerinden bir tanesi olarak bilinir. Güvenlik duvarının agresif olmasından kaynaklı olarak reklam engelleyici özelliği uygulama içerisinde bulunur. Aylık 10 GB kullanım sağlayan bu uygulama, firma hakkında tweet atıldığı takdirde 5 GB hediye, davet edilen her arkadaş için ise 1 GB hediye kullanım alanı vermektedir. 10’dan fazla ülkeden sunucu erişimi sağlanabilen uygulamada; IP adresleri, ziyaret edilen web siteleri ve bağlantı kayıtlarını kaydetme işlemi bulunmaz.