Instagram’da Canlı Yayına Başladı

Paylaş!

Instagram’da Canlı Yayına Başladı

Son dönemde oldukça popülerleşen canlı yayın furyasına Periscope, Youtube ve Facebook Live sonrasında Instagram da dahil olarak canlı yayın yapabilme özelliğini duyurdu. Artık Stories (Hikayeler) bölümünde canlı yayın yapılabilecek.

Yeni eklenen özellik sayesinde aynı hikayelerdeki video yayınlar gibi yapılmasını fakat videonun canlı olarak yayınlanmasını sağlıyor. Videonun canlı olarak yapıldığını belirten Canlı/Live ibaresi de videonun üzerine ekleniyor. Takip etmeyen kullanıcıların da yayınları görebilmesi için keşfet bölümünde live ikonu ile izleyicilere öneriliyor.

Ayrıca özel mesajlaşma bölümünde kullanıcılar birbirlerine silinebilen fotoğraflar özelliğini de aktif etti. Yeni özelliklerden biri de fotoğrafı gören kişi fotoğrafın kopyasını almak için ekran görüntüsü almaya çalışırsa fotoğraf sahibine bildirim gönderilecek. Snapchat‘ten artık neredeyse hiçbir farklı kalmayan Instagram’ın bu özellikleri Snapchat’ı daha da zora sokacak gibi görünüyor. Kaybolan fotoğraflı mesaj özelliği herkes için aktifken canlı video yayını özelliği de zaman içinde tüm kullanıcılara açılacak.