Spotify’dan Sürücülerin Yüzünü Güldüren Uygulama

Paylaş!

Araba sürerken müzik dinlemek bütün şoförlerin tercihidir. Ancak trafikte telefondan müzik seçmek veya arabanın radyosundan müzik aramak bir takım tehlikelere yol açmaktadır. Üstelik trafikte araç sürerken telefonla uğraşmanın cezasının da olduğu düşünülürse pek çok sürücü yolculuğuna müzik dinlemeden devam etmek zorunda kalıyordu. Ancak Spotifiy artık sürücülerin bu derdine el atacak bir uygulamayı yürürlüğe koydu. Bu uygulama sayesinde artık yolculuk esnasında müzik dinlemek dert olmaktan çıkıyor.

Spotify’in Yeni Uygulaması Nedir?

Spotify bir süredir araba süren kişilerin müziklerini daha rahat kontrol edebilmesi amacı ile Spotify araba görünümü uygulaması üzerinde  çalışıyordu. Nitekim çalışmalarda sona gelindi. Artık araçlarında Spotify araç görünümü uygulamasını kullanan sürücüler müziklerine rahat bir şekilde erişebilecek. Araçlarda bluetooth bağlantısı olan kişiler bu uygulamayı kolay bir şekilde kullanabilecek. Bluetooth uygulaması ile aktifleşen sistemi beğenmeyen sürücüler ise uygulamayı kapatma şansına sahip olacak.

Spotify’in Diğer Çalışmaları Nelerdir?

Arabada müzik keyfi yapmak isteyen kişiler için sürekli çalışan Spotify geçtiğimiz yıllarda da şoförlerin araba kullanırken rahat bir şekilde müziklerini kontrol edebilmesini sağlayacak çalışmalara imza atmıştı. Spotify bunun için daha önce ses komutları için mikrofon simgesi ve genişletilmiş oynatma listeleri uygulamasını yürürlüğe koymuştu. Bu uygulamalar birçok sürücü tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Spotify bu kez de araç görünümü uygulaması ile sürücüleri memnun etmeye çalışıyor. Ancak bu uygulamada bir takım eksikler bulunması da gözlerden kaçmadı.

Araç Görünümü Uygulamasındaki Eksiklikler Nelerdir?

Spotify’in yeni çalışması olan araç görünümü uygulamasında albüm kapakları bölümü bulunmuyor. Bu eksiklik kişilerin şarkı seçiminde işini zorlaştırıyor. Ayrıca bu uygulamada ses komutu mikrofonu ve genişletilmiş oynatma listeleri gibi seçeneklerde bulunmuyor. Bu seçeneklerin araç görünümü uygulamasında bulunmaması kişilerin işini zorlaştırıyor.

Bu eksiklikler yüzünden pek çok sürücü arabalarında araç görünümü uygulamasını kullanmayı tercih etmiyor. Ancak unutulmamalı ki Spotify araç görünümü uygulamasında bulunan bu eksiklikler üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu eksiklikler tamamlandığı zaman uygulama kusursuz olarak işleyecek. Birçok sürücü de araba kullanırken araç görünümü uygulamasını memnuniyetle kullanacak.