Winrar Şifresi Nasıl Kırılır?

Paylaş!

İnternet ortamında yer alan dosyaların yazılımcıları genellikle programları belirli bir şifreye tabi tutarak satışını yaparlar. Şifreleme işlemi Winrar adı verilen bir program ile yapılmakta ve karşı taraftan indirildiği zaman şifre girilerek masaüstüne çıkarılabilmektedir. Söz konusu bu dosyaların Winrar şifresi nasıl kırılır? Sorusuna cevaben bazı adımların takip edilmesi gerekir.

Winrar Şifresi Kırma Programı

İnternet ortamında bulunan bir winrar dosyasının karşı taraftan indirilmesi halinde şifresini kırabilmek için öncelikli olarak Advanced Archive Password Recovery programının kullanılması gerekir. Bu program ücretsiz bir şekilde bilgisayara indirildikten sonra, winrar dosyası için söz konusu şifre kırma işlemi başlar. Programın indirilebilmesi için indirme linki olan web sitelerden birinin tercih edilmesi gerekir. Program oldukça kolay bir arayüze sahip olduğundan dolayı kullanımı da kolaydır.

Advanced Archive Password Recovery Kullanımı

Program bilgisayara indirildikten sonra Range sekmesi altındaki bütün seçenekler işaretlenir. Daha sonrasında Open seçeneğine tıklanarak şifresi olan Winrar dosyası seçilir. Seçim işleminden sonra her hangi bir elektrik ya da internet kesintisine karşılık olarak Auto Save ayarlamalarının yapılması ve işlemin devamlı olarak kaydedilmesi tavsiye edilir. Bu ayarın da yapılması ile beraber Winrar dosyasının şifre işleminin bulunması için program çalışmaya başlar.

Winrar Şifresini Kırma

Yazılımcının belirlemiş olduğu şifrenin zorluğuna göre programın şifreyi bulma süresi değişkenlik gösterir. 3 haneli ve kolay tahmin edilebilir şifrelerde 1 dakikalık süre içerisinde şifreyi bulan bu program, zorlu şifrelerde maksimum 24 saatlik bir sürede bulma işlemini gerçekleştirir. Programın başlatılması ile beraber devam eden süreçte şifrenin zorluğu en büyük etkendir. Bu nedenle kullanıcının sabırlı bir şekilde programın yanıt vermesini beklemesi gerekir. “Password for the file” seçeneği yanında şifre görünür.