Instagram’da Test Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Günümüz dünyasının en popüler ve sık kullanılan sosyal medyası olan İnstagram, kurulduğu ilk günden bu yana sürekli gelişiyor ve kendisine yeni özellikler ekliyor. Bu özellikler sayesinde birçok kullanıcının ilgisini çeken ve onların sevgisini kazanan İnstagram, bütün bunları bünyesindeki uzman mühendisler ve yazılımcılar ile sağlıyor. Instagram’ın yayınlandığı onlarca özellik bulunuyor fakat son yayınladığı özellik olan test uygulaması hakkında, ınstagram’da test nasıl yapılır? Şeklinde bir soruya sahipseniz yazının devamını okuyabilirsiniz.

İnstagram ve Yeni Özellikler

Her geçen gün yeni bir özellik eklenen Instagram, kullanıcı kitlesini de oldukça geniş bir hale getirmiş durumda. Sürekli yeni gelişmeler ve denemeler yapan uygulama, son olarak test özelliğini kullanıcılarına sundu. İlk olarak beta sürümde kullanılan ve oldukça olumlu etkiler bırakan özellik, tüm kullanıcılar için kullanılabilir şekilde yayınlandı.

Instagram Test Özelliği

Instagram’ın son yayınladığı özellik olan test özelliği ile sahip olduğunuz takipçilere 4 şıktan oluşan kısa sorular sorabilirsiniz. Herhangi bir konu ile alakalı ve ya sizin ile alakalı sorabileceğiniz sorulara, eklenecek şıkları da size belirleyebiliyorsunuz. Hikaye üzerinde kullanılabilen bu özellik, el ile silinmediği taktirde, 24 saat sonra hikaye ile birlikte geçmiş hikayeler bölümüne kaldırılıyor ve sadece siz tarafından görüntülenebiliyor. Yaptığınız testte, kimin hangi şıkkı seçtiğini görebilir ve hangi şıkkın hangi oranda seçildiğine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Instagram Test Özelliği Nasıl Kullanılır?

Test özelliğini kullanmak için ilk olarak bir hikâye oluşturmanız gerekiyor. Paylaştığınız hikayenin üzerine ekleyebileceğiniz test ile bir soru ve beraberinde 4 tane şık belirleyebilirsiniz. Testi oluşturduktan sonra, kimlerin katıldığını ve hangi şıkkın, yüzde kaç seçildiğini görebilirsiniz. Ayrıca hangi şıkkın yüzde kaç seçildiği diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenebilir, fakat kimin hangi şıkkı seçtiğini sadece siz görüntüleyebilirsiniz.