iPhone 11 Deep Fusion Nedir? Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

iPhone 11 Deep Fusion nedir? Nasıl kullanılır? Özetle bu soruları yanıtlayarak sizler için son derece kolay anlaşılır bir yazı hazırladık. Güncelleme ile birlikte gelen ilk yenilik, kamera bölümünde olacak. Bunan sonra çok daha net fotoğraflar çekebiliyor olacaksınız. Bunu da yeni Deep Fusion özelliği ile yapabileceksiniz. iPhone 11 cihazlarının yeni Deep Fusion kamera niteliği ile çekmiş olduğunuz fotoğrafları öncesinden daha canlı ve dokulu bir duruma getirebileceksiniz.

Özetle, şayet bir iPhone 11 cihaza sahipseniz, Deep Fusion’ın avantajlarından faydalanabileceksiniz. Deep Fusion özeliğine sahip olmak adına yalnızca telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümünden, ‘Yazılım Güncelleme’ alanına gelmeniz gerekmektedir. Akabinde cihazınızı iOS 13,2 yapmanız gerekmektedir.

Deep Fusion Nedir? Bu Yeni Özellik Nasıl Açılır?

Apple firmasının tüm dünya adına pazarlama başkan yardımcısı Phil Schiller, Deep Fusion özelliğini şu biçimde tanımlamaktadır: ‘Sadece bir adet fotoğraf çekmek için telefon o an 9 kare fotoğraf almaktadır.

Bu fotoğraflardan 4 adedi ilk kameradan, diğer 4 kare ikinci kameradan alınmaktadır. Deklanşöre basıldığı anda uzun bir pozlama almakta ve bunun akabinde yalnızca bir saniye içerisinde nöral motor kısa ve uzun birtakım görüntülerin birleşmesini çözümler, aralarından en iyi olanı seçer.

Deep Fusion özelliğini genel anlamda çekirdek işleme özelliği olarak ifade edebiliriz. Güncelleme ile direkt olarak yüklenmesi sebebiyle, görüntü filtresinde yapıldığı gibi açma ve kapama hususunda endişe duymanıza mahal yoktur.

Deep Fusion Özelliğini Kullanabilmek için Çerçeve Dışı Çekilen Fotoğrafları Kapatın

Çerçeve dışı çekilmiş olan fotoğraflar ayarının aktif olup olmadığını görmek adına, önce ‘Ayarlar’ seçeneğine ardından da ‘Kamera’ seçeneğine gitmeniz gerekmektedir. Burada açık ya da kapalı duruma getirebileceğiniz özelliği göreceksiniz.

Deep Fusion özelliğini çalışır hale getirdiğiniz zaman şaşırmaya hazırlıklı olmanız söz konusu olacaktır. Çünkü bir iPhone 11 model cihaza sahipseniz, çekmiş olduğunuz her bir fotoğraf çok daha reel ve detaylı olacaktır. Bu yeni güncelleme sayesinde iPhone 11, 11 Pro ya da 11 Pro Max modelleri bundan sonra yeni özelliklere sahip olmaktadır.