İPhone iPad veya iPod’da Şifre Nasıl Sıfırlanır?

Paylaş!

Telefonunuzun güven içerisinde olduğundan emin olmak için en temel önlemlerin başında şifre eklemek gelir. Her uygulamaya hatta her özelliğe şifre koymak mümkün iken bazen de bunların sıfırlanmasına ihtiyaç duyulur. Çünkü başka birisi tarafından öğrenilen bir şifre artık güvenlik anlamına gelmeyeceği gibi güvenlik açığı olarak da değerlendirilebilir. Bunun için Iphone veya İpad kullanıcıları tarafından sıklıkla İphone İpad veya İpod’da şifre nasıl sıfırlanır? Sorusu sorulmaktadır.

Şifre Sıfırlama İşlemi

Parolanızı yenilemek veya sıfırlamak için menü üzerinden ilerlemeniz gerekir. Menüden ilerledikten ve bahsedilen adımları uyguladıktan sonra sorun yaşamadan işlemi tamamlayabilirsiniz. İlk olarak ayarlar sekmesine geliniz. Adınızın yazdığı kısma tıklayınız. Parola ve güvenlik sekmesine geliniz. Parolayı değiştir seçeneği açılacaktır. Parolanızı yeniden giriniz. Yeni parolanız diğerinden farklı olmalıdır. Değiştir sekmesine tıklayınız ve yeni parolanızı kullanmaya başlayınız. İşlem tamamladıktan sonra yeni şifrenin işleme başladığından emin olmalısınız.

Şifre Nasıl Seçilmelidir?

Şifre yenilerken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Her şifre bulunamaz veya güvenlik sağlayacak türden olmayacaktır. Bunun için doğum günü veya sevdiğiniz birinin doğum tarihi şeklinde bir parola seçmemeye özen göstermelisiniz. Bunlar kolaylıkla çözülecek parola türleridir. Son parolanıza yakın bir şifre de seçmemelisiniz. Son parolanızı bilen birisi biraz çaba gösterdikten sonra yenisini de tahmin edecektir. Bunun yerine hem harf hem de sayı ve işaretten oluşan güçlü bir şifre seçilmelidir.

Şifrenin Değişmemesi Halinde

Şifrenizi sıfırlamak için aktarılan şekilde bir yoldan ilerlemeniz gerekir. Böyle yaptığınızda şifreniz sıfırlanacaktır. Şifrenizin sıfırlanmaması durumunda daha fazla şifre değiştirme işlemi denememek en mantıklısı olacaktır. Şifreleme sorunu telefona erişim yaşamanızda bile sorun çıkaracağından en yakın servise başvurmak en doğrusudur.