İphoneler Arası Ücretsiz Mesajlaşma iMessage Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Öncelikle iMessage göndereceğiniz kişinin cihazı bu uygulamayı destekleme özelliğine sahip olması gerekir. “İphoneler arası ücretsiz mesajlaşma iMessage nasıl yapılır?” sorusuna gelince:

İphone’lar arası popüler ve ücretsiz mesajlaşma uygulaması iMessage içerisinde bir sürü özellik barındırır. iMessage ile gönderilen mesajlar internet bağlantısı üzerinden gönderilir. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olması gerekir aynı şekilde karşı tarafın da interneti aktif ise gönderilen mesajın arka planı mavi renk olur.

iMessage Nasıl Aktif Edilir?

Ayarlar bölümüne girerek mesajlar ayarını açarak açık durumuna getirilir. Gönderdiğiniz mesajın arka planın rengi mavi ise mesaj iMessage ile gönderildi anlamına gelir.

iMessage Nasıl Kullanılır?

Mesajlar seçeneğine basarak yeni mesaj ikonunu seçin. Ardından istediğiniz irtibat kişi adının ilk harflerini girerek ekranda, adres rehberinde bulunan ve girdiğiniz harflerle eşleşen kişiler görülür. İstediğiniz irtibat kişiyi seçin. iMessage’lar alıcıya ulaşabilirse, ekranda iMessage metni görülür. Metni yazmak için ise uygulamaya basarak iMessage metnini yazın. Yazmayı bitirdiğinizde gönder seçeneğine basın. Karşı tarafa fotoğraf göndermek istiyorsanız kamera ikonuna basarak bu şekilde bir müddet basılı tutun ardından fotoğraf çek ikonuna basarak resim anında gönderilir. Video göndermek için aynı şekilde önce kamera ikonuna bir müddet basılı tutularak kaydet ikonuna basılır, video kaydetmeyi durdurtmak için ise bitir ikonuna basın. Yukarıda dönük ok ‘a basarak anında alıcıya gönderilir. Ses kaydı için mikrofon ikonuna basın, ve kayda başlamak için ikonu bir müddet basılı tutun. Ses kaydını bitirmek için, ikon seçeneğini bırakın. Yukarıda buluna dönük ok ‘a basarak ses kaydı gönderilir. Göndermiş olduğunuz ses kaydı bir süre sonra silindiğinden kaydetmek istiyorsanız, tut ‘a basmalısınız. İşlem bitiğinde başlangıç ekranına dönmek için ev tuşuna basın.