iPhone’un 2019 Modeli 10 MP Ön Kamera ile Gelebilir

Paylaş!

2019 yılında çıkması beklenen ve her hangi bir sürpriz olmazsa iPhone 11 adı ile piyasada kendisine yer bulacak olan yeni model, ön kamera kalitesinin yükseldiği bir özellik ile gelebilir. Amerikalı teknoloji devi Apple firmasının geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü iPhone modelleri içerisinde büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.

iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max adnı verdiği üç ayrı model ile 2018 yılını geçiren Apple firması, satışlarda tahmin edilenin çok gerisinde kaldı. Bu hayal kırıklığını telafi etmek isteyen Apple firması, 2019 yılında çıkaracağı yeni modelinde bazı değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Teknoloji kulislerinde yer alan söylentilere göre Apple’nın 2019 senesinin Eylül ayında satışa çıkarmayı planladığı iPhone 11 modeli, 10 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip olacak. Ön kamera sensörünün de yer alacağı modele ilişkin şimdilik sadece söylentiler var.

Ön Kamera Atağı

Apple firmasının yeni modeline ilişkin olarak çalışmalara başladığı haberleri ile ortaya bir çok farklı kaynaktan çıkan ancak aynı gelişmeyi sunan bazı haberler de çıktı. Firmanın iPhone modeline ilişkin yeni bir atak içerisinde olduğu ve bu konuda şimdilik gizlilik içerisinde yürüttüğü çalışmalara ilişkin sızdırılan bilgiler basın ile paylaşıldı. Sosyal medyada da oldukça yankı uyandıran bu haberde iPhone 11 modelinin ön kamerasının 10 MP’lik bir çözünürlükle geleceği yazıyordu.

Ön kameranın bu çözünürlük değerine çıkması Face ID özelliğinin, Animoji’nin ve ön kamera ile çekilen fotoğrafların kalitesini de arttırmış olacak. Geçtiğimiz seneyi beklenilenin altında bir satış tutarı ile geçiren ve çıkarmış olduğu üç yeni modeli üzerinden istediği etkiyi alamayan Apple firması, bu zamana kadar ürettiği modellerde ön kamera çözünürlüğüne dokunmamıştı. İlk defa yeni bir girişim içine giren teknoloji devi, bu konuda gerekli olan çalışmaları başlattı ve iPhone 11 modeli için 10 MP çözünürlükte bir kamera üretimini garantiledi. Teknoloji kulislerinde konuşulsa da henüz Apple firmasından resmi bir açıklama gelmiş değil. Cihazın tanıtım tarihine yakın daha net bilgilerin gelmesi bekleniyor.