Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Dünya genelinde uygulanacak olan ücretli mobil internet paylaşımı ülkemizde de 15 Ocak 2019’dan itibaren ücretli oldu. Durum böyle olunca birçok internet kullanıcısı bu özelliği aktif hale getirdiğinde herhangi bir ücrete tabi tutulmak istemiyor. Bu durumda pek çok internet kullanıcısı alternatif çözümler arayışına giriyor. Eğer siz de ücretsiz mobil internet paylaşımı nasıl yapılır? Düşüncesindeyseniz bu konu hakkında sunulan çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Nedir?

Ücretsiz mobil internet paylaşımı diğer adıyla Hotspot VPN olarak bilinmektedir. Hotspot özelliği; kablosuz yerel ağ üzerinden internete erişim imkânı sunan bölgeyi ifade etmektedir. Cihazlardaki bu özellik sayesinde internete ulaşımı olmayan cihazların hotspot özelliği ile internete bağlanabilmesi mümkün hale gelmektedir.

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Yapılabilir Mi?

Mobil bağlantı hizmeti olarak bilinen Hotspot paylaşımının ücretli hale gelmesi neticesinde birçok kişi ücret ödemekten kaçınmanın yollarını aramaktadır. Önceden ücretsiz bir şekilde mobil internetin diğer cihazlarla paylaşımı mümkünken yeni uygulama bu özelliği kullananları 9 Tl gibi bir ücrete tabi tutmaktadır. Mobil verinin diğer cihazlarla paylaşımı tespit edildiğinde bu ücret faturalara yansıyacaktır. Tüm dünyada uygulamaya konulan bu sistem, ülkemizde de 2019 yılı ile birlikte geçerli hale geldi. Ancak ücret ödemeden mobil internet paylaşımı yapabilmek isteyenler için şimdiden bazı çözüm önerileri sunulmaktadır.

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı (Ücretsiz Hotspot) Nasıl Yapılır?

Ücretsiz bir şekilde mobil internet paylaşımı için ilk adım Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üzerinden Google Play’e giriş sağlamaktır. Burada arama menüsünden ‘Easy Tether’ uygulamasının ücretsiz Lite sürümünü bularak indirin. Uygulama indikten sonra uygulamayı açarak Bluetooth seçeneğini aktifleştirin. Buradan Bluetooth Setup Wizard sekmesine gelerek Windows Setup sekmesine gelin. Bilgisayar üzerinden kurulumu tamamladıktan sonra uygulamadaki işlemlerinizi sonlandırın ve denetim merkezinde yer alan Easy Tether uygulamasını sağ tıklayarak ”Bluetooth All Paired Devices”ı seçin. Bağlantı kurulduktan sonra ücretsiz bir şekilde bluetooth üzerinden internete erişim sağlayabilirsiniz.