Katlanabilir Özellik Canlı Gösterildi

Paylaş!

Teknolojik gelişmelere gün geçtikçe bir yenisi eklenen Dünya’da dev telefon şirketlerinden birisi olan Xiaomi muazzam görüntüsüyle katlanabilir özelliği şirket kurucusu tarafından video aracılığıyla canlı bir şekilde yayınlandı.

Katlanabilirlik özellik açıdan yoğun çaba sarf eden Huawei, Samsung, LG gibi devasa şirketlerin yanı sıra yine yoğun çabasıyla Dünya’nın 4. En çok satan telefon şirketi Xiaomi da kendini geride bırakmıyor. Geçen günlerde açıklaması yapılan Evan Blass tarafından da paylaşılmış olan MIUI ara yüzüyle katlana bilir akıllı telefon özellik kullanıcıları tarafından oldukça heyecan yaratmışken çok kısa bir süre önce canlı bir şekilde Xiaomi’nın kurucusu olan Lin Bin tarafından da görme fırsatı elde edildi.

Xiaomi Kendinden Söz Ettiriyor

Xiaomi’nın ürün yönetimi direktörü ve aynı zamanda global sözcüsü Donovan Sung kendi twitter hesabı üzerinden de katlanabilir akıllı telefon üzerine bir yazı ve bir de video paylaştı. Hem videonun hem de Xiaomi şirketinin kurucu ortaklarından birisi olan Lin Bin’i de Xiaomi akıllı telefonu katlanabilir özelliği kullanırken görüntülendi. Dolayısıyla Xiaomi’nın katlanabilir özelliğine bakılırsa hem sağdan hem de soldan toplamda iki yönden arkaya katlanabilir şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca bu telefonlar 3:2 formatına uygun olarak ve büyük bir ekrana sahip olacak şekilde üretimi sağlanıyor. Bu şekilde de akıllı telefonların büyük ekranlı cihazı tek elle kullanılabilecek şekilde kullanıma uygun olarak geliştirilmiş oluyor. Çin uyruklu telefon üreticisine göre de katlanabilir akıllı telefonlara henüz net biri isim koyulmamışken Dual Flex ya da Mix Flex isimlerinden bir tanesinin kullanılmasının gerektiğini açıkladı ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Xiaomi firması bütün bunlara rağmen yine de bu özellikli akıllı telefona isim için önerilere açık olduğunu belirtti. Tam olarak katlanabilir akıllı telefonların satışa ne zaman sunulacağı konusunda da açıklama yapan Xiaomi global sözcüsü 2019 yılında bu telefonların tam anlamıyla raflarda yerini alacağını söyledi. Gazetelerde verilen bilgilere göre de yayınlanan videoya bakılarak görünen kadarıyla Xiaomi’nın telefonları, 2019’un yeni telefonları içerisinde diğer rakip telefon şirketlerinin gerisinde kalmamayı kesinlikle düşünmedikleri söylenebilir.