MediaTek Olağanüstü İşlemcisi İle Geliyor

Paylaş!

MediaTek olağanüstü işlemcisi ile geliyor. Tayvan merkezli olan ve son derece başarılı işler yapan bir teknolojik dev MediaTek yeni yaratacağı Helio P90 işlemcisi ile ilgili iddiaları doğruladı. Oldukça güçlü bir işlemci ortaya çıkaracak olan MediaTek teknoloji sevenleri heyecanlandırdı. Dün gerçekleştirilen bir etkinlik ile Realme Helio P70 işlemcisi ile beraber dünya üzerinde bu işlemciyi kullanan ilk telefon olan U1’i kullanıcılarına duyurdu. Ancak herkesi heyecanlandıracak olan bir başka iddia ise P90 sürümünde üretiminin başlayacağı iddiası oldu. Kullanıcıları heyecanlandıracak iddialar MediaTek tarafından hazırlanan video ile beraber Twitter üzerinden dünyaya duyuruldu.

P90 Yapay Zeka Kullanacak

Gündemde oldukça önemli bir yer eden P90 haberi MediaTek bildirisi ile beraber çok daha önem kazanan bir hale ulaştı. MediaTek daha önceki işlemci sürümlerinde güç dengesi ve doğru standartlarda çalışma gibi temel unsurları geliştirmeyi hedefliyordu. P60 ve 70 sürümlerinin başarıya ulaşmasının ardından P80 sürümünde testlerde olağanüstü sonuçlar ortaya çıkarması P90 sürümü için herkes için oldukça merak uyandırıcı bir hale geldi. Yapacağı işlemciler konusunda son derece iddialı olan MediaTek P90 işlemcisinin yapay zeka özellikleri ile buluşacağını ve güç konusunda da son derece gelişeceğini belirtti. Yeni yarattığı sürüm ile oldukça dikkat çekici olan P90 sürümü önceki sürümlerinde ortalama işlemciler ortaya çıkarıyordu. Ancak MediaTek bu kez oldukça iddialı açıklamalar ile bu kez amiral gemilerine rakip olacağını gösterdi. Ürünün amiral gemileri arasında yerini alıp almayacağı ise oldukça merak ediliyor.

P90 Amiral Gemilerine Rakip Olacak

MediaTek tarafından tasarlanan ve oldukça güçlü olması beklenen P90 işlemcisinin Snapdragon 8150 ile rakip olacağı ve amiral gemilerine kafa tutmayı hedeflediği görülüyor. Her yeni sürümünde adım adım ilerleyen ve amiral gemileri ile yarışır hale gelen Tayvan teknoloji devi MediaTek ürünün ortaya çıkış tarihini henüz açıklamadı ancak, ürünün Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Snapdragon işlemcisinin tanıtım zamanından daha erken tanıtılması beklenen üründe işlemci dünyası için bir devrim olacak yapay zekanın yanı sıra verimlilik çalışmaları ve aynı zamanda güç seviyesini üst seviyelere çıkaran yapısı ile oldukça dikkat çekiyor.