Kendini Akıllı Zanneden Hırsız Yakalandı

Paylaş!

Amerika Birleşik Devletinde, akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. Bir sürücünün Tesla’sını çalan kendini zeki zanneden hırsız, polis tarafından araçtaki takip sistemi sayesinde bulundu ve aracın şarjının bitmesiyle yakalanarak tutuklandı.

Alınan bütün güvenlik önemlerine rağmen, günümüzde hırsızlığı bir iş olarak görenler, Tesla’yı çalmak için oldukça anormal bir davranışla hareket ediyorlar. Ancak Tesla’da güvenli bir etken olan yol takip sistemi sayesinde, araçların bölgesel haritadaki yeri anında tespit edilebiliyor. Bu sayede gözü korkusuz olan hırsızlar yakayı bir anda ele veriyor.

Tesla Hırsızlığı Bitmiyor

ABD’nin New York eyaletinde bir sürücünün Tesla model otomobilini çalan hırsız, yeri belirlendikten sonra polis ekipleri tarafından yapılan operasyonla takip edilmeye başlandı. Takip yapıldığı sırada bir anda aracın şarjı bitti ve hırsız kıskıvrak yakalandı. Avrupa ülkelerinde yaşanan bu hırsızlık olaylarında, Tesla’nın uzaktan takip sistemini kıran ve araçları başarıyla çalabilen birkaç suçlu olduğu ortaya çıktı. Bu olayların devamında Tesla, birkaç güvenlik önlemi alarak, araçları hırsızlara karşı korumayı başardı.