Lenovo, LG Yapımı Katlanabilir Ekranlı Bir Tabletle Geliyor

Paylaş!

Lenovo LG Yapımı Katlanabilir Ekranlı Bir Tabletle Geliyor. Katlanabilir ekranlı akıllı mobil cihaz haberleri çok çıktığı için sıkıcı olmaya başladı. Uzun yıllardır benzer haberler yapılmasına rağmen henüz bu özellikte bir akıllı mobiz cihaz mevcut değil.

Son Model Katlanabilir Ekranlı Tablet

Katlanabilir ekranlı tablet kulağa hoş gelen bir fikir. Görünüşe göre katlanabilir ekranlı tabletler gelecekte karşılaşabileceğimiz bir ürün olacak. Güney Kore’ den gelen raporlara göre bu tabletlerden ilki; LG firmasına ait katlanabilir ekran özelliği olan Lenovo tabletler olabilir.

Son Model Tablet Özellikleri

Katlanabilir ekranlı tabletin açıldığı zaman 13’lik bir alana sahip olacağı konuşuluyor. Kapatıldığında ise 8 ya da 9 arası bir boyutta olacağı söyleniyor. LG, katlanabilir ekranlı tabletlerin, katlanabilir akıllı mobil cihazlara göre daha fazla rağbet göreceğini ve kullanıcı sayısının sınırları aşacağını iddia ediyor. Katlanabilir telefonların katlandığı zaman çok küçük göründüğünü söyleyen LG, katlanabilir ekranlı tabletlerin bu sorunu yok ettiğini söylüyor. LG Display ise üreteceği katlanabilir akıllı tabletleri, Dell ve LG Electronics’e satmak istiyor. Ayrıca katlanabilir tabletler de dört ayrı hoparlör, iki farklı renk seçeneği sunulması düşünülüyor. En yeni cam seçeneği ile şeffaflık yaratacağı söz konusu olabilir. LG Firması bu katlanabilir akıllı tabletlerin kullanıcılarına bir sürpiz olabileceğini düşünüyor. Tabletlerin tam ortadan ikiye katlanacağı ve üçgen bir görünüşe sahip olabileceği de gelen haberler arasında. Taşınabilir gövdeyi tablet formunda karşımıza çıkaracak bu ürün için henüz kesinleşmiş bir bilgi olmamasına rağmen çok fazla talep yaşanması bekleniyor.

Katlanılabilir Tabletler Ne Zaman Satışa Sunulacak

İlerleyen günlerde piyasaya çıkması beklenen bu tabletlerin dayanıklı ekran özelliklerini taşıyacak nitelikte olması düşünülüyor. Bu nedenle ekran malzemesi üretmek daha kolay bir hale gelecek. Çünkü katlanabilir akıllı mobil telefonlar gün içerisinde yüzlerce kez katlanılıp açılabilir; fakat tabletler çok fazla kullanılmadığı için katlanıp açılma olasılığı da daha az olacaktır. Bütün bu bilgiler kullanıcıları heyecanlandırmış olsa da henüz netlik kazanmadı. Resmi bir açıklama yapılmadıkça bir söylenti olarak ta kalabilir. Katlanabilir ekranlı tablet fikri ilerleyen günlerde merak konusu uyandıracak gibi görünüyor.