Samsung A Serisi Geekbench’te

Paylaş!

Samsung tarafından piyasaya sürülecek olan en son seri A serisi olarak tanıtıldı. Bu serinin sınıf olarak orta-üst segment telefonlar arasında yer alacağı yönünde bazı bilgiler paylaşılmıştı. Merakla beklenen telefonun detayları da Samsung tarafından önümüzdeki aylarca tanıtılacağı yönündeki haberler ile iyice merak edilir hale gelmişti. Galaxy A20 adı ile piyasaya çıkacak olan telefon Geekbench’te görüntülendi.

Detayları

Samsung Kore kanadından gelişen teknolojiyi en iyi takip eden şirketler arasında yer alıyor. 2019 yılında piyasaya çıkması beklenen S10 serisine ek olarak M serisi de kısa süre içerisinde telefon severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir taraftan da sessiz sedasız şekilde Samsung Galaxy A serisini netleştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Galaxy A serisi hakkında şuana kadar ismi haricinde açıklanan herhangi bir özellik bulunmaması nedeniyle merak edenler farklı kaynaklardan gelen telefon özellikleri sayesinde seri ile alakalı detayları edinmeye başladılar.

Çok kısa bir süre önce piyasaya düşen habere göre Geekbench’te A30 ve A40 adıyla özellikleri test edilen bir telefonun detayları paylaşılmıştı. Son duruma göre ise bu özelliklerin A20 sürümüne ait olduğu yönünde değişti. Test edilen telefonun A20 olduğu kabul edilirse telefon A30 gibi 14nm 8 çekirdek işlem gücü ile piyasalara girecek gibi görünüyor.

3 GB ram özelliğine de sahip olması beklenen telefonun tek çekirdek olarak rekoru 1099 iken çoklu çekirdek olması durumunda 3456 olarak açıklandı. İşletim sistemi olarak da Android 9 Pie kullanıldığı görülüyor. Telefonun sahip olacağı söylenen parmak izi koruması konusunda ise birbirinden farklı görüşler bulunuyor.

Daha önce konuşulan özellikler kapsamında değerlendirildiğinde telefonun Infinity V ekran özelliği ile birlikte ekrana neredeyse gömülmüş durumda olan bir iz sensörü tasarımı bulunduğu şeklinde çıkarımlar yapılmıştı. Son duruma göre ise parmak izi sensörünün telefonun arkasında yer almasının söz konusu olabileceği konuşuluyor. Samsung tarafından resmi olarak tarih verilmemesine karşılık 2019 yılının ilk 3 ayı dolmadan önce mutlaka piyasalarda satışta olacağı yönünde açıklamalar bulunuyor. En geç belirlenen tarihin ise 2019 yılının ikinci çeyreği olacağı düşünülüyor.