Marks&Mann’dan Sahibinden.com’a Rekor Teklif

Paylaş!

İnternet satış siteleri arasında önemli bir yer edinmiş olan Sahibinden.com’a rekor bir teklif geldi. İngiltere kurulumlu Marks & Mann şirketi Sahibinden.com sitesine tam 4.8 milyar dolarlık bir teklifte bulunduğu söylentileri yayıldı.

Türkiye ve dünyada internet ortamının en büyük elektronik ticaret sitelerinden biri olan ve birçok markayı içeriğinde barındıran Sahibinden.com’a çok yüksek bir miktarla teklif geldiği haberleri yayıldı. İngiltere’de faaliyetlerini sürdüren ve ülkenin en büyük markalarından biri olan Marks & Mann şirketinin Sahibinden.com’un İstanbul’daki ofisini ziyaret ederek rekor bir rakam vererek, 4.8 milyar dolarlık bir teklifte bulunduğu iddia edilirken, Sahibinden.com yetkililerinin ne cevap verdiği konusunda ise herhangi bir bilgi yer almıyor.

Sahibinden.Com’a 4.8 Milyar Dolarlık Teklif

44 milyon kullanıcısı ile 25 milyar ilan görüntülenme sayısına ulaşan Sahibinden.com, eğer 4.8 milyar dolara satılırsa Türkiye rekorunu neredeyse 10’a katlamış hale gelecek.

Konuyla ilgili görüşmelerin devam ettiği ve iki tarafında anlaşmaya sıcak baktığı iddia ediliyor. Bu anlaşma sağlanırsa Sahibinden.com Yemeksepeti’nin 2015 yılında kırdığı rekoru fazlasıyla aşmış olacak.