Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Sosyal medya uygulamaları üzerinden mesajlaşmak veya görüntülü konuşmak için indirilen uygulamalardan bir tanesi de Messenger adlı uygulamadır. Facebook tabanına bağlı olarak çalışan uygulama sayesinde listenizde bulunan kişiler ile arama, konuşma veya görüntülü haberleşme seçeneklerinden uygun olanları internet sayesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamadan da yararlanırken düşünce ve eylemlerinize uygun gizlilik ayarlarını kullanmanız mümkündür. Messenger’da okundu bilgisi nasıl kapatılır?, çevrimiçi olduğum nasıl gizlenir? Tarzında sorular bu gizlilik kurallarını bilmenizi gerekli kılar.

Messenger’da Çevrimiçi Olma Durumu Nasıl Kapatılır?

Facebook tabanlı olarak yazışmalar yaptığınız uygulamada bulunduğunuz ortam veya gerekli koşullar nedeniyle sitede bulunduğunuzu birilerinin görmesini engellemek isteyebilirsiniz. Bunu sağlamak için sayfanın en alt sağ köşesinde bulunan ayar sekmesine tıklayınız ve gizlilik detaylarından çevrimdışı görünme durumunu aktif hale getirdiğinizde artık çevrimiçi olduğunuzda görünmemeniz sağlanacaktır.

Messenger’da Okundu Bilgisi Kapanır Mı?

Messenger uygulaması üzerindeki gizlilik ayarları kontrol edildiğinde uygulamada bazı eksikliklerin olduğu kolaylıkla görülebilir. Gizlilik anlamında birçok sohbet uygulamasının okundu bilgisi özelliğini kaldırabildiği bilinmektedir. Ama Messenger’da böyle bir özellik kesinlikle bulunmaz. Okundu işaretini veya mesajını kaldırmanız için ek olarak uygulamalara başvurmak gerekir.

Messenger İçin Ek Gizlilik Uygulaması

Messenger’daki okundu bilgisinin kapanabilmesi için Ghost for Chat adı ile bilinen bir uygulamanın indirilmesi şarttır. Bu uygulama sayesinde okundu bilgisi arkadaşlarınız ile paylaşılmaz. Eklentiyi kurduktan sonra üye olmanız yeterli olacaktır. Deneme sürenizin sonunda ise size ek ücret karşılığında bu özellikten yararlanmaya devam edebileceğiniz bildirilir. Aylık ortalama 2-3 dolar karşılığında uygulamanın ödemesini yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulamanın eklentisi hemen hemen tüm arama motorları sayesinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bu nedenle her ortamdan rahatça kullanılabilir.