Microsoft’tan Yeni Bir Konsol

Paylaş!

Microsoft’tan Yeni Bir Konsol. Microsoft tarafından piyasaya sürülen oyun konsolu Xbox One, mayıs ayında yeni modeli ile piyasaya çıkıyor. Sadece dijital olacak olan Xbox One S All-Digital Edition piyasaya çıkmadan önce konsollarla ilgili bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Microsoft yetkilileri ise kullanıcıların merak konularını gidermek adına açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalarda, 7 Mayıs’ta piyasaya sürülecek olan Xbox One S modelinin tamamen dijital oluşundan söz edildi. XBox’ın yeni konsolunda oyun CD’leri bulunmayacak. Yurtdışı fiyatı 250 dolar (yaklaşık 1.400 TL) olan Xbox One S All-Digital Edition, modelinin siparişleri alınmaya başlandı. Yakın zamanda Türkiye’de de Xbox’ın satışına başlanacak.

Ucuz Xbox Modeli

Microsoft’un yaptığı açıklamada, 1 TB disk alanı ve 4K çözünürlük desteği içeren Xbox One S All-Digital Edition, diğer Xbox modellerden 50 dolar daha uygun fiyatlı olacak. Microsoft, dijitalleşen dünyanın tüm yeniliklerine ayak uydurmaya devam edecek gibi görünüyor. Ellerinde oyun CD’leri bulunan kullanıcılar, bu oyunları Microsoft mağazasından indirebilecekler. Microsoft’un sunduğu Xbox Game Pass aboneliğine de kullanıcılar sahip olabilecekler.