Intel Geri Adım Attı

Paylaş!

Intel Geri Adım Attı.Ünlü marka Intel, iPhone cihazlar için üreteceği 5G modemlerden bir anda vazgeçti. Intel, iPhone telefonlar için üreteceği 5G modemlerden vazgeçtiğini duyurarak geri adım attı. Intel, akıllı mobil cihazlar için modem üretmeyeceğini, ancak geliştirilmesi için yapacağı yatırımlarına devam edeceğini, bilgisayar sektörüne katkı sağlayacağını ve bu konuda yoğunlaşacağını bildiren açıklamalar yaptı.

Stok Krizi

Geçtiğimiz haftalarda Intel’de büyük bir stok krizi yaşandığı ve üretimlerin geciktiği haberleri gündeme gelmişti. Apple’ın Qualcomm ile yapmış oldukları modem anlaşmasından haberdar olan şirket, bu fırsattan yararlanarak akıllı mobil cihazlar için 5G modemlerin üretilmesinden vazgeçtiklerini duyurdu. Intel ve Apple arasında daha önceden de yaşanan bir sorun nedeniyle risk ortaya çıkmıştı ve Intel’de yaşanan ürün gecikmelerin sonucunda 2020 yılında çıkacak olan iPhone’ların 5G desteklemeyeceği gündemde yer almıştı.

Intel!in ünlü CEO’su Bob Swan yaptığı açıklamalarda, 5G teknolojisine her zaman destek vereceklerini, bu konuda yatırım yapmaya devam edeceklerini ancak bilgisayarlar, veri merkezleri ve nesnelerin internet teknolojileri için 4G ve 5G çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.