Microsoft’tan Yeni Güçlü Konsol

Paylaş!

Microsoft’tan Yeni Güçlü Konsol. Microsoft tarafından yaklaşık olarak 2020 yılında piyasalarda kendine yer edinmesi beklenen yeni konsolun taşıyacağı özellikler de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Konsolda uygulanacak olan 8K sayesinde Xbox modelinden bile yaklaşık 4 kat daha güçlü bir seri olması bekleniyor.

Detayları

E3 adı verilen etkinlikte açıklanan bazı özelliklere göre oyuncuların yakalayacakları performansın oldukça yüksek olması bekleniyor. Aynı zamanda hazırlanan fragmanda da bu yönde işaretler bulunması fikrin daha yüksek olmasına neden oldu. Verilen isim Project Scarlett olarak duyurulurken diğer tasarımlardan farklı olmasının nedeni konusunda ise hayranların sürece dahil olması şeklinde açıklama yapıldı.

Eklenen yeni destek sayesinde konsol 120 saniye süren bir deneyim sunulmasına imkan tanıyor. Ek olarak uygulanan teknoloji sayesinde oyunların daha gerçekçi olması da hedefleniyor. Oyunları yüklerken uzun zaman harcamak istemeyenleri de düşünen Microsoft yükleme sürelerinde de azalmaya gitme çalışmalarına girdi. Yeni üretilen SSD ile birlikte kullanılacak olan RAM bunun sağlanmasında yardımcı olacak şekilde geliştirildi. Ürün şimdiden merakla bekleniyor.