Netflix Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Netflix, son dönemin en popüler dizi ve film izleme platformudur. ABD merkezli bir kuruluş olan netflix, dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Sayısız içeriği bünyesinde barındıran bu platform, günden güne popülerliğini arttırmaktadır. Sadece dizi ve film değil, belgesel gibi eğitici içeriklerin de bulunduğu netflix, abonelik sistemiyle çalışmaktadır. Bazı kullanıcılar, ücretli olması sebebiyle netflix hesabını kapatmak ve aboneliklerini sonlandırmak isterler. Peki, Netflix nedir? Netflix’e nasıl üye olunur ve netflix hesabı nasıl kapatılır? Tüm detayları bu yazımızda sizler için derledik.

Netflix Nedir?

Netflix, ABD merkezli online bir dizi ve film platformudur. Kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek, bu platform üzerinden dizi, film ve belgesel gibi içerikleri izleyebilmektedir. Netflix, bünyesinde sayısız içerik barındırmaktadır ve dünya üzerinde yaklaşık 98 milyon insan tarafından kullanılmaktadır.

Bu platformu kullanabilmek için, belirli bir ücret ödeyerek abonelik satın almak gerekir. Fakat netflix’in en güzel özelliklerinden birisi de, ilk ay ücretsiz kullanım imkânı sunmasıdır. İlk aydan sonra kişi dilerse, aboneliğini iptal ettirebilmektedir.

Netflix’e Nasıl Üye Olunur?

Netflix’e üye olmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Öncelikle netflix’in kendi sitesine girerek, üyelik işlemleri butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfayı sizden istenilen bilgilerle doldurduktan sonra, üyelik paketlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. 3 farklı üyelik paketi bulunmaktadır.

Paketler, ücretlerine, sunduğu görüntü kalitelerine ve izlenilebilen ekran sayısına göre birbirinden ayrılmaktadır. Bu üç paket arasından, size en uygun olanını seçerek üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Netflix, yeni üye olan kullanıcılara ilk ay için ücretsiz hizmet sunmaktadır. Eğer hizmetten memnun kalmazsanız, ilk aydan sonra aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Netflix Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Netflix aboneliğini iptal ettirmek isteyenler, bunun nasıl yapılacağını merak ederler. Netflix hesabını kapatmak da, oldukça kolay bir işlemdir. Hesabınızı iptal ettirmek için, netflix’in ana sayfasında sağ üst köşede bulunan “Hesabınız” sekmesine tıklayın. Açılan sayfanın, “üyelik ve ödemeler” bölümünde bulunan, “üyeliği iptal et” butonuna basın.

Netflix, üyeliğinizi iptal etmeniz konusunda onayınızı isteyecektir. İptal isteğinizi onayladıktan hemen sonra, hesabınız pasif konuma getirilecektir. Hesabınız ancak tekrar giriş yaptığınız zaman, aktif hale getirilir.