Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Evden çıkmamamız gereken şu dönemde sosyal ilişkilerimizin azalması ile insanların film ve dizi izleme oranları arttı. Çünkü virüs salgını ile insanların aralarına sosyal mesafe oranı koyması gerekiyor ve bu nedenle yapılacak olan grup aktiviteleri tehlikeli bir hal alıyor, bu nedenle bu aktiviteler erteleniyor ve evde kalmak gerekiyor. Bu nedenle Netflix insanların sosyal olarak etkilenmemesi için bir eklenti çıkardı. Bu eklenti sayesinde arkadaşlarınız ile dizi izleyebilirsiniz. Peki, netflix party nasıl kullanılır? işte bu sorunun cevabı.

Nasıl Kullanılıyor?

Netflix party bir chorme eklentisi olduğu için internet ile çalışıyor. Hem dizi izleme hem de canlı bir şekilde sohbet imkanı sunuyor. Film veya dizi izleyecek kişiler ayrı netflix hesaplarından giriş yapıyor. Daha sonra izlenecek dizi ya da film seçiliyor. Netflix party oynatmayı tüm hesaplarda otomatik olarak aktif hale getiriyor. Bu sayede herkes aynı şeyi aynı anda izliyor. Aynı zamanda youtubenin canlı yayın özelliği gibi bir sohbet ekranı var, bu ekran sayesinde canlı bir şekilde sohbet edebiliyorsunuz.

Yeni Party Oluşturmak İçin

İlk olarak chrome uzantısını yükleyin, daha sonra netflix ile bir video açın adres çubuğundaki netflix ikonu gri renkten kırmızı renge dönecek ona tıklayın.

Daha sonra create a netflix party başlıklı bir pencere açılacak, eğer filmi sadece siz durdurmak veya devam ettirmek istiyorsanız only ı have control tuşuna basın eğer basmazsanız herkes durdurabilir. Daha sonra start the party tuşuna tıklayın.

Daha sonra içerisinde bağlantı bulunan bir pencere açılacak bu bağlantıyı kopyalayıp sizinle birlikte izleyecek arkadaşlarınıza gönderin. Arkadaşlarınız ile o bağlantı sayesinde topluca dizi ya da film izleyebilirsiniz.

Party Oturumuna Katılmak İçin

Size gönderilen netflix party bağlantısına girin daha sonra netflix party ikonuna tıklayarak diğer arkadaşlarınız ile birlikte dizi ya da film izlemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede aynı sinemada gibi hissedebilirsiniz. Çünkü sohbet özelliği sayesinde filmin güzel veya heyecanlı yerlerini yazarak yorum yapabilir ve tartışabilirsiniz. Bu sayede hem arkadaşlarınız ile güzel vakit geçirebilirsiniz hem de dışarı çıkmadan eğlenebilirsiniz.