Snapchat’in 2019 Planları Gün Yüzüne Çıktı

Paylaş!

Snapchat’in 2019 Planları Gün Yüzüne Çıktı. Mevcut kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu 2018 yılında kaybeden Snapchat uygulaması, yeni kullanıcılarını kendisine çekmeye çalışıyor. Instagram, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarına hikaye özelliğinin gelmesi ile beraber kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu kaybeden uygulama, Facebook’un içerisinde meydana gelen gizlilik skandallarından sonra yeni bir şans elde etti.

Facebook’a ait olan Instagram uygulaması üzerindeki kullanıcıların ufak da olsa bir bölümünü kendisine çekmeyi başaran uygulama, 2019 yılında daha aktif bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermeyi planlıyor. 2017 yılının son çeyreğindeki istatistiklere bakıldığı zaman 187 milyon aktif kullanıcısı olan Snapchat uygulaması, 2018 yılının üçüncü çeyreğindeki istatistikler ile beraber 186 milyon kullanıcıya halen hizmet vermekte.

Bu durumda Snapchat uygulamasının iflas etmemek adına 2019 yılı içerisinde yeni kullanıcı arayışı içerisine girmiş olması ile beraber ufak artışların da gözlendiği görülüyor. Ancak bu ufak artışlar uygulamaya yetmiyor ve paranın hızlı bir şekilde tükenmesi üretici firmanın iflas etme eşiğine gelmesini hızlandırıyor.

2019’da Aktif Bir Uygulama: Snapchat

Uzun yıllardır kullanılmakta olan video ve görüntü uygulaması olarak bilinen Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, uygulamanın kendi bünyesinde kaybettiğini geniş çaplı kullanıcı sayısı ile beraber 2019 yılında kendilerini uzun mesai sürelerinin beklediğini dile getirdi.

2019 yılı içerisinde Snapchat uygulaması üzerinden kar elde edebilmek için gerekli olan çalışmalara şimdiden başlandığını ve uygulamanın kullanıcılar ile daha aktif bir şekilde buluşacağını söyleyen CEO, ünlü sohbet uygulamalarından bir tanesi olan Snapchat’in gidişatını 2019 yılında daha iyi bir yere getirmek istediklerini de belirtti.

Instagram ve Facebook uygulamalarındaki güvenlik açıklarından kaynaklı olarak kendilerini bir şans bulan ve bu güvenlik zafiyetinden ötürü ufak çaplı bir kullanıcı kitlesini yeniden edinen Snapchat, 2019 yılında yeni bir ara yüz ve bambaşka bir platform ile kullanıcılarının karşısında olacak.

Hali hazırda 186 milyon kullanıcı sayısına sahip olsa da uygulama bünyesinde artış yaşanmadığından ötürü geliştirici firmanın cebindeki paranın gün geçtikçe azalıyor oluşu, firmanın yakın zamanda iflas etmesine neden olabilir. Bu sebeple de 2019 yılında daha aktif bir Snapchat uygulaması bizlerle olacak.