Netflix’te Gerçek Hayattan Bir Dizi

Paylaş!

Netflix’te Gerçek Hayattan Bir Dizi. Amerika Birleşik Devletleri ve tüm dünyada haber olan insanları ve bankaları dolandıran bir kadının tutuklanması olayı haber sıcaklığını koruyor.

Rus kökenli olan Anna Sorokin kamyon şoförlüğü yapan bir babanın çocuğu. Bir süre Almanya’da yaşamış daha sonra da planını uygulamak için Amerika Birleşik Devletlerine yerleşmiş. Yaklaşık bir yıl sürebilen planı sosyologlara ve psikologlara konu olacak bir şekilde sürmüş.

Anna Sorokin adlı kadın kolay para kazanma yolu olarak kendini zengin bir mirasçı olarak göstermekte ve kişilerden, bankalardan sanat galerisi kuracağına dair planlarla kurbanlarını kandırmaktadır. Anna Sorokin bu yalanını sahte kimlik kullanarak ve Almanya’da 68 milyon dolarlık bir mirasın kısa zaman içerisinde eline ulaşacağına dair kurgulayarak yapmaktadır. pek çok mağduru bu şekilde ikna eden Anna Sorokin ikna edilenlerin paraları ile lüks bir hayat sürdürmektedir.

Kurbanlarını zengin ve sosyeteden seçen Anna Sorokin bu şekilde dolandırıcılıktan 2000 dolar haksız kazanç elde etti.28 yaşında hızlı ve zengin bir yaşam geçiren Anna Sorokin kandırdığı mağdurların paraları ile zengin bir hayat yaşadı ve yapmak istediklerini yaptı. Uçak seyahatleri, 5 yıldızlı oteller, lüx lokantalar, pahalı kıyafetler Anna Sorokin’in kısa zengin hayatında bolca yer aldı.

Bekleme Sonuç Vermeyince

Mağdurlar yapılacak sanat galerisinin bir türlü açılmaması ve Anna Soroki’in yalancı bir hırsız olduğunu anlayınca soluğu Amerikan Mahkemelerinde alır. ABD New York’ta duruşması devam eden ve 15 yıl hapsi istenen Anna Sorokin’in merakla izlenen mahkemesi sonuçlanma aşamasına geldi. Mağdurların farklı farklı dolandırılma hikayelerine karşılık Anna Sorokin’in avukatı müvekkilinin suçlu olmadığını böyle bir planı olduğunu ancak gerçekleştiremediğini dile getirerek savunma yapmaktadır.

Bu ilginç ve gerçek hikayenin sonucu ne olur bilinmez ama Netflix kanalı Anna Sorokin’in hayatını diziye çevirme planında. Yapımcı Sohonda Rhimes’in senaryolaştıracağı dizi halen çalışmalarını sürdürmektedir. Dizinin telif hakları senariste ait olacak ve dünyaca ünlü Margot Robbie veya Jennifer Lawrence’nin Anna Sorokin’i canlandırması düşünülmektedir.

Özellikle bayanların merakla beklediği dizi hem konusu hem de rol alacak oyuncular tarafından hayli ilgi görecek gibi.