Apple Watch 4 Sayesinde Ritim Bozukluğu Teşhis Edildi

Paylaş!

Apple Watch 4 Sayesinde Ritim Bozukluğu Teşhis Edildi. Teknolojinin gelişimiyle birlikte insan hayatını kolaylaştırıcı birçok yenilik bulunuyor. Son dönemde insanlar tarafından sıklıkla kullanılan akıllı saatler, kişisel bir asistan olarak spor egzersizleri ve fitness alanında sağlığa faydalı işlevlere sahip. Nabız ve kalp ritmini ölçebilen bu cihazlar sayesinde sağlık problemleri erkenden teşhis edilebiliyor. Özellikle Apple Watch 4 modelleri isabetli sonuçlar sağlayabiliyor. Bunun son örneği Amerika’da yaşandı.

Apple Watch Hayat Kurtardı

İsmi gizli tutulan bir ABD vatandaşı normal bir şekilde hayatını sürdürürken Apple Watch 4 tarafından kendisine sağlanan verilerin sıra dışı olduğunu fark etti. Kalp ritmi değerlerinin 150 vuruya kadar yükseldiğini gören adam kısa bir süre sonra rahatsızlandı. Doktorlar tarafından yapılan müdahale adamı sağlığına geri döndürürken akıllı saat aynı uyarıları vermeye devam ediyordu.

Bunun üzerine şüpheleri iyice artan kullanıcı, hastaneye giderek akıllı saat tarafından verilen verileri doktorlarıyla paylaştı. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda hastanın büyük bir risk altında olduğu, kalp krizi geçirmenin kıyısından döndüğü anlaşıldı. Apple Watch 4 sayesinde hastanın ritim bozukluğu teşhis edilmiş oldu.