Nokia 3310 Geri Döndü

Paylaş!

Nokia 3310 Geri Döndü

Senelerin eskitemediği gönlümüzde taht kurmuş taş gibi telefon dendiğinde ilk akla gelen Nokia 3310 17 yıl aradan sonra yenilenerek sahalara geri döndü. Bir süredir çıkacağı duyurulan ve sevenleri tarafından sabırsızlıkla beklenen ve çeşitli tahmin yürütülen Nokia 3310 resmi olarak duyuruldu.

Nokia 3310

Modern bir görüntüye ve dinamik bir yapıya sahip olan ve eski görüntüsünden de izler taşıyan 3310, Nokia’nın piyasaya geri dönüş telefonlarından bir tanesi ve akıllı olmayanı. MWC 2017’de Nokia’nın düzenlediği basın toplantısında diğer çıkan modeller ile birlikte tanıtılan telefon günümüz akıllı telefonlarının sunduklarını vermemesine karşı şirin ve samimi yapısı ve gönüllerdeki yeri ile piyasada kendine yer bulabilecek gibi görünüyor. 2.4 inçlik ekranı, 2 megapixel kamerası ve farklı renk seçenekleri sunulan telefon, tam dolu şarj ile bir aya yakın bekleme 22 saat konuşma ömrü sunuyor. Ayrıca efsanenin meşhur oyunu “yılan” yenilenmiş ve daha modern bir yapı ile telefonları şenlendirmeye gelmiş. Sevenleri tarafından günümüz akıllı telefon ihtiyaçlarını karşılamadığı için çok da tatmin etmeyen 3310 ile Whatsapp, Facebook gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanamayacak olması bir dezavantaj. Belki ilerleyen yıllarda kendini daha da güncelleyerek yol alırsa gönlümüzdeki eski yerini belki kazanabilir.

Avrupa fiyatı 49€ olan telefonun Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmezken. Satılsa bile fiyatı vergiler sebebi ile yin 300-400 TL aralığında olacağı tahmin ediliyor. Aşağıdaki videodan Nokia 3310 un tanıtım filmini izleyebilirsiniz.