iPhone Türkiye Fiyatları Açıklandı

Paylaş!

iPhone Türkiye fiyatları açıklandı. 1976 yılında kurulan ve çok uluslu bir şirket olan teknoloji devi Apple, 12 Eylül 2018 tarihinde en son çıkarttığı iPhone modellerini tanıttı. iPhone XS ve XS Max modelleri herkes tarafından büyük ilgi gördü. Modellerin Türkiye fiyatları ise büyük bir heyecanla bekleniyordu. Uzun bir bekleyişin ardından fiyatlar belli oldu. Apple, kendi İnternet sitesinden fiyatları açıkladı. Açıklanan fiyatların ardından cihaz satışları da başlamış oldu.

Geçen Eylül ayında ilk kez üç iPhone modelini birden kullanıcılara sunan Apple, yine aynı tarihte iPhone 6S ve iPhone X modellerini satıştan kaldırmıştı. Bunun ardından son 2 ayı aşkın sürede aşamalar halinde satışa sunulan cihazlar, en son Türkiye’ye geldi. Yine Apple kendi İnternet sitesinden iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini aynı anda satışa sundu. Modeller aynı ekole sahip fakat telnik özellikler açısından aralarında farklılıklar bulunuyor. iPhone XS modeli iPhone X’un yenilenmiş, geliştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkarken; Phone XS Max daha büyük bir ekrana sahip ve teknik özellikleri açısından neredeyse aynı özellikleri taşıyor. iPhone XR, geçen ay Türkiye fiyatı belli olan bir model. Daha ucuz ve sistem özellikleri bakımından diğerlerine göre düşük seviyede olan bir cihaz olan iPhone XR satışa sunulan modeller arasında yer alıyor.

Türkiye, iPhone Fiyatları

Beklenen fiyatlar şu şekilde açıklandı:

iPhone XS 64 GB: 9 bin 899 TL

iPhone XS 256 GB: 11 bin 199 TL

iPhone XS 512 GB: 13 bin 99 TL üzerinden satışa sunuldu.

iPhone XS Max Fiyatları

iPhone XS Max 64 GB: 10 bin 799 TL

iPhone XS Max 256 GB: 12 bin 99 TL

iPhone XS Max 512 GB: 13 bin 999 TL üzerinden satışa sunuldu.

Apple, yüksek fiyatların konuşulduğu bu dönemde fiyatların düşmesi için biraz bekledi. Normalde modellerin tanıtımından 1 ay sonra fiyatlar açıklanıyordu. Fakat şimdi dolar kurunun hızlı yükselişi fiyatların daha geç açıklanmasına neden oldu. Firmanın fiyat politikası, açıklanan resmi fiyatların ardından kendini hissettirdi. Fiyatlar belli olmadan önce beklentiler Türkiye için maksimum 15 bin TL’ye kadar çıkmıştı.