Playstation 5 Geliyor

Paylaş!

Playstation 5 geliyor. Playstation adlı oyun konsolunun üretimini gerçekleştiren Sony firmasının daha öncesinde E3 2019 etkinliğine katılmayacağına dair bazı spekülasyonlar ortaya atan Reddit kullanıcısı haklı çıkmıştı. Yine aynı kullanıcıdan Playstation 5 ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. RuthenicCookie ismi ile Reddit kullanan kişi, Sony firmasının resmi onayı vermesinden 1 gün önce firmanın E3 2019 etkinliğine katılmayacağını söylemişti. Bunun üzerine bir sonraki gün Sony firmasının resmi açıklama ile etkinliğe katılmayacaklarını duyurması üzerinde bu Reddit kullanıcısı büyük bir ilgiyi üzerine çekmeyi başarmış oldu.

Aynı kullanıcıdan geçtiğimiz günlere Playstation 5 ile ilgili adeta kehanet sayılabilecek bilgiler geldi. 2020 yılında kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanan Playstation 5 oyun konsolu büyük bir merakla bekleniyor. Gelecek olan güncellemeler, oyun konsolunun çıkış fiyatı gibi birçok etmene bağlı olarak merak unsurunun da her geçen gün oyun severler için artması bu kullanıcının kehanetlerine de büyük bir rağbet gösterilmesine neden oldu.

Playstation 5 Kehanetleri

Reddit kullanıcısı tarafından verilen bilgiler doğrultusunda Playstation 5 oyun konsolunda Death Stranding, Ghost of Tsushima ve The Last of Us Part II gibi oyunların yeni mekanizma için geliştirildiği öne sürüldü. Bu oyunların oyun konsolunun çıkış oyunları olacağı konusunda da Reddit kullanıcısı bilgi verdi. VR2 geliştirme aşamasında olunduğuna dair de açıklamalar yapan kullanıcı, kutudan bir adet kamera çıkacağını ve VR teknolojisi için eldiven geliştirildiğini de yazdı.

Playstation 5 oyun konsolunu kendi deyimi ile bir canavar olarak tanımlayan Reddit kullanıcısı, Ryzen 8 Core işlemci sistemine sahip olacağını da belirtti. Geriye uyumluluk hakkında henüz bir bilgiye sahip olmadığını yazan kullanıcı, Playstation 4 oyunlarının birçoğunun bir sonraki sürümde de yer alacağı konusunda bilgi verdi. E3 etkinliğinin Sony firması tarafından pas geçilmesi durumu eski sistemdeki oyunların yeni sisteme entegre edilmesi ile uyum sağlıyor. Konsol piyasasına hızlı bir şekilde giriş yapmaya hazırlanan Sony firmasının yeni amiral gemisi Playstation 5 için 500 dolarlık bir fiyat belirdiği de gelen bilgiler arasında Reddit kullanıcısı tarafından yazıldı.