Pubg Mobile Üzerinden Arkadaş Silme

Paylaş!

Son zamanların en çok ilgi gören sanal oyunlarından birisi olan Pubg Mobile, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Oyunun her yaştan oyuncu kitlesine sahip olması da popülerliğini arttırmaya yarıyor. Oyunda bulunan özelliklerden birisi de arkadaş ekleme vfe arkadaş silme özelliğidir. Kişiler istedikleri kişilerle arkadaş olabiliyor ve istedikleri kişileri arkadaşlıktan çıkarabiliyor. Bunu yaparken herhangi bir kısıtlama veya sınırlama da söz konusu değil. Peki, pubg mobile üzerinden arkadaş silme işlemi nasıl yapılır?

Pubg Mobile Arkadaş Silme

Oyunu oynayan kişiler daha önceden arkadaş olarak ekledikleri kişileri çıkarmak isterlerse bunu kolaylıkla yapabilirler. Bunun için yalnızca seçeneklerden birini seçmek yeterli olacaktır.

Bu seçenekler ise;

  1. Ayarlar kısmına gelerek arkadaşlar seçeneğini bulmak ve sil butonuyla silmek
  2. Arkadaş listesine girerek silinmek istenen kişinin isminin üzerine tıklamak ve silmek
  3. Kişinin profilindeki sil butonuna tıklayarak arkadaşlardan çıkarmak

Bu seçeneklerden istenilen birisi uygulandığında oyun üzerinde istenen tüm kişiler arkadaşlıktan çıkarılabilir. Bu şekilde de o kişi size oyun daveti gönderemez veya size mesaj atamaz. Ekli olan herkes için bu adımlar geçerlidir ve silinmesi istenen her oyuncu için bu seçeneklerden herhangi birini uygulamak yeterli olacaktır.

Pubg Mobile Üzerinden Arkadaş Silme
Pubg Mobile Üzerinden Arkadaş Silme

Ayarlardan Kişiyi Silmek

Kişinin ismini bulmak için ayarlara girmek gerekir. Böylece ayarlar seçeneğinde yer alan arkadaş listesine ulaşılabilir ve silme işlemi için ilk seçenek kullanılmış olur. Bu seçenek kolaylıkla tercih edilebilir ve hızlı bir şekilde arkadaş silme işlemi gerçekleştirilir.

Arkadaş Listesinden Silmek

Arkadaş listesi oyunun ana ekranında yer alır ve kişiyi silmek için uygulanabilecek seçeneklerden birisidir. Ana ekranda yer alan arkadaş listesinden silmek istenen kişi seçildikten sonra sil işaretine tıklanarak kişiyi arkadaş listesinden tamamen çıkarmak mümkündür. Böylece oyundaki arkadaşlık ortadan kalkmış olur.

Profilden Kişiyi Silmek

Bir başka arkadaş silme seçeneği ise kişinin profiline girerek çarpı işaretine basmak ve silme durumunu onaylamaktır. Bu pratik seçenek ile de kolaylıkla arkadaş silme işlemi yapılabilir. Silinecek kişinin profiline girerek sağ üst köşede bulunan çarpı işaretine basmak kişiyi listeden çıkaracaktır.