Sony 85 İnçlik Televizyonunu Duyurdu

Paylaş!

Sony 85 İnçlik Televizyonunu Duyurdu . Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlikte birçok yeni nesil televizyon duyurusu yapıldı. Bu duyuruyu yapan firmalar arasında Sony de vardı. 2019 CES etkinliğine katılan firma, 85 inçlik ve 8K özelliğine sahip olacak yeni televizyonunun duyurusunu yaptı.

Yayın standardı olarak bakıldığında fiyatların makul değerlere düşmemesi ile beraber 4K modellerin bireylerin hayatlarına girememiş olmasına karşın, büyük firmalar 8K dönemine geçişi hızlandıracak olan yeni modellerini duyurmaya devam ediyorlar. Bu firmalardan bir tanesi olan Sony ise, CES kapsamında 8K özelliğine sahip olacak televizyonunun duyurusunu gerçekleştirmiş oldu.

LG firmasının dün gelen duyurusu üzerine bugün kendi televizyonu hakkında katılımcıları ile konferans gerçekleştiren Sony firması, Z9G 8K LED TV adını verdiği modelini 2019’un ikinci yarısında satışa çıkaracağını duyurdu. Sony firmasından gelen açıklamaya göre, 4K görüntü kalitesinden 4 kat daha keskin bir görüntüye sahip olacak bu yeni model, 8K X-Reality Pro adlı bir özelliğe de sahip olacak.

15.000 Dolar’lık Televizyon

Birçok kullanıcının henüz 4K görüntü kalitesine geçememiş olmasına rağmen Sony ve LG firmalarından gelen 8K teknolojili televizyonlar fuarın ilgi odaklarından bir tanesi oldu. Sony firmasının yeni nesil televizyonunda yer alacak olan 8K X-Reality Pro özelliği, daha düşük çözünürlükte olan yayınları upscale ederek görüntü kalitesinin düşmesine engel olacak.

Firmanın CES 2019 etkinliğinde bu modelin yanı sıra 4K LCD modellerini de tanıttığı görülüyor. X9500G ve X8500G isimlerini verdiği iki farklı modeli 2019 yılında satışa çıkaracağını duyuran firma, 8K özellikli televizyona ilişkin çok fazla açıklama yapmadı.

Diğer modellerine ilişkin olarak fiyat paylaşımından uzak duran firma yetkilileri, 8K modeli için açık bir şekilde 15 bin dolar civarında olacağını söylediler. CES etkinliği içerisinde gerçekleştirilen önemli duyurulardan bir tanesi olarak yeni teknoloji ile dikkatleri üzerinde çeken Sony firması, televizyonculuk sektörü adına önemli bir girişime imza attı.

Etkinlik içerisinde dün LG firmasının 8K çözünürlüklü modelini tanıtması üzerine bugün firmadan bir atak geldi. Z9G 8K LED TV ismini verdiği model, 2019’un ikinci yarısında 15 bin dolarlık fiyatı ile satışa çıkacak.