Kohler ve Akıllı Tuvalet Modeli

Paylaş!

Akıllı elektroniklerin sayısının giderek artması teknolojinin gelişmesine paralel olarak oldukça normal kabul edilen bir olay sayılmaya başlanmıştır. Akıllı telefonlar ile başlayan yeniliklere ise sürekli farklı bir alanda yenilik eklenmeye devam etmektedir. Neredeyse her alanda akıllı bir takım ürünlere rastlanmaya başlanmıştır. Telefon ve buzdolabı oldukça normal sayılırken son olarak ortaya atılan akıllı tuvalet takipçileri bir hayli şaşırtmıştır. Bu ürünlerden bir tanesini piyasaya sürmeye hazırlanan Köhler 2019 yılının en şaşılacak ürününü üretmek üzere olduğunu duyurdu.

CES 2019

2019 yılı kendinden önceki yıllara göre daha da hızlı bir teknoloji ile ilerleyeceğinden dolayı akıllı tuvalet modelleri de teknolojik donanımların son harikaları olarak hayata geçiriliyor. CES 2019’da piyasaya sürülecek olan tuvaletin yapımcısı Kohler olarak açıklandı. 146 yıldan beri piyasada olan firma oldukça etkileyici özellikler ile kullanıcılarına rahatlık sunmayı vaat ediyor.

Gelişmiş ses sistemi, günlük modunuza göre ayarlanan led ışıklandırma ve sesli komut alabilme gibi özellikler ile donatılmış olan tuvalet yılın en özel yapımlarından bir tanesi olmaya aday görünüyor. Basın toplantısı açıklamalarına bakıldığında Numi 2.0 olarak hayata geçirilen tuvaletin çok daha ötesinde bir üretim olacağı konusunda çıkarımlar bulunuyor. Görsel ve duyusal olarak daha kaliteli bir kullanımın olacağı konusunda da açıklamalar yapıldı.

Sesli konum özelliği komutlar sayesinde müzik ayarlaması ve ortamın sıcaklığını bile düzenleme yeteneğine sahip olacak şekilde tasarlandı. Kullanmak istediğiniz ve o an size daha uygun olduğunu düşündüğünüz mod üzerinden ayarlama yapmanıza da imkan tanıyor.

Kohler firması akıllı teknolojisi alanında ilk kez yer almıyor. 2018 yılında tanıtımı yapılan akıllı duş, küvet ve ayna ürünleri de hayata geçirildi. Son olarak ise firma akıllı tuvalet alanında yenilikler yapmaya başladı. Kohler CES 2019’da özelliklerini anlattığı akıllı tuvalet için uygulayacağı fiyat listesini de yayınladı.

Fiyat listesinde akıllı aynalar ortalama 1249 – 1624 dolar arasında satışa sunuldu. Akıllı duş 3000 dolar olarak açıklanırken, yeni gözde olan akıllı tuvalet ise 7000 – 9000 dolar arasında renk seçeneklerine göre değişen bir dilimde satış fiyatına sahip oldu.