Sony Xperia XZ4’e İlk Bakış

Paylaş!

Sony Xperia XZ4’e ilk bakış. Ünlü teknoloji devi Sony, yeni model telefonu için çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda sürekli olarak dışarıya sızan bilgiler kullanıcılara heyecanlandırıyor. Bunlardan birisi de Sony’nin bu telefonda ilk defa üç kamera kullanabilmeyi düşünmesidir. Sony’nin ekran ve gövde konusundan daha çok kamera ile ilgilendiğini belirtmek gerekir.

Sony Xperia XZ4’ün Özellikleri

Sony daha önce çift kameraya geçişte bile uzun süre beklemiştir. Bu konuda uygun çalışmaları yaparak telefonlarında çift kamera kullanan Sony şimdi ise üç kamera ile müşterilerinin karşısına çıkacaktır. Sony daha önce tekli kamera alışkanlığına uzun süre devam etmiştir. Bu konuda eleştiri alan Sony, donanımsal altyapı ile birlikte telefonlarında ikinci kamerayı kullanmıştır.

Yeni amiral gemisi Sony Xperia XZ4 modelinde daha önce kullanmadığı donanımsal özellikler üzerinde de çalışmaktadır. Ayrıca bu telefon modelinde çoklu lens özelliğini de kullanacak olan Sony’nin telefonda daha hangi yeniliklere yer vereceği merak konusudur. Sony, yeni telefonunda kamera özelliğinin dışında ekran konusunda da bir devrim gerçekleştirecektir.

Sony Xpreia XZ4 modelinin daha önceki Sony modellerinden daha büyük bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. 6.5 inc ekran büyüklüğüne sahip olacak Sony Xperia XZ4, 21:9 ekran oranıyla da bir devrim yaratacaktır. Sony’den sızan bu bilgileri paylaşan Rus siteleri müşterileri oldukça heyecanlandırmıştır. OnLeaks, MySmartPrice gibi haber siteleri okuyucularına bu bilgileri paylaşarak Sony’nin yeni amiral gemisinin 2019 yılında nasıl çıkacağını göstermişlerdir.

Yeni Amiral Gemi Sony Xperia XZ4

Sony diğer telefon üreticilerinin yaptığı yenilikleri araka plandan izleyerek büyük eleştiri almıştır. Özellikle günümüzde üç, dört kamera kullanan telefon üreticilerinin yaptığı bu yenilikleri yeni amiral gemisinde kullanmak zorunda kalmıştır. Bu amiral gemide dikkat çeken unsurlardan biri de telefonun arkasında parmak izi okuyucusunun bulunmamasıdır. Sony bu telefon modelinde parmak izi okuyucusunu telefonun yan kısmındaki bölüme yerleştirmiştir. Bu bölümde yer alan güç düğmesi ile bu özelliği sağlayacak olan Sony bu konuda da yeni bir yenilik ile karşımıza çıkmaktadır. Sony’nin yeni amiral gemisinin fiyatının ne kadar olacağı ise merak konusudur.