Sosyal Medya Planlama Tool’ları Nelerdir?

Paylaş!

Sosyal medya artık hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Birçok farklı sosyal mecrada insanlar internet üzerinden birbiri ile haberleşiyorlar. Fotoğraf, video, yazı paylaşarak düşüncelerini dile getirebiliyorlar. Dünyanın öbür ucundaki herkesle haberleşebiliyorlar. Bu anlamda sosyal medya dünyayı küçülterek hayatlarımızı kolaylaştırmıştır. Sosyal medya platformlarındaki hesapları yönetmek de oldukça zor bir iş. İnternette ise bunu düzenlemek amacıyla birçok farklı program var. Sosyal medya planlama tool’ları nelerdir sorusunu bu yazımızda cevaplayacağız.

HootSuite

HootSuite programına, istenilen tüm sosyal profilleri senkronize etmek mümkün. Bir diğer deyişle, eş vakitli olarak, birden çok sosyal medya profili düzenlenebilir. Bu, hem vakit idaresi açısından, hem de organize olmak yönünden gerçekten büyük bir artı yön. Mesela, bir paylaşımı bütün profillerde yapmak istenirse, tek tek giriş yapmaktansa, HootSuite programına girerek, istenilen profiller seçilebilir. Eş zamanlı paylaşımlar yapabiliyorsunuz. HootSuite ‘in bir diğer güzel özelliği ise, zamanlanmış içerik atılabilmesidir. Göndermek istenilen tweet gönderilerini ya da profil postları, istenilen tarihe ve saate ayarlanabiliyor.

Sosyal Medya Planlama Tool'ları
Sosyal Medya Planlama Tool’ları

Buffer

Bu program ile Facebook, LinkedIn ya da Twitter hesapları senkronize edilebiliyor. Buffer, kavram olarak Hootsuite’e benzese de, ufak farklılıkları ve ilgi çekici ara yüzü ile öne çıkıyor. Buffer’da da, aynı Hootsuite’te olduğu gibi, tweet gönderileri ya da postları zamanlama şansı var.

Bu program daha çok profesyonel ve kurumsal kullanıcılar için olduğunu belirtelim.

Seesmic

Seesmic, hem web tabanlı, hem mobil bir uygulama. Bu uygulama, Twitter, Facebook ve Linkedin gibi sık kullanılan sosyal mecraların hesaplarının yönetiminde kullanılmakta. Kullanımı biraz daha zor ve biçim anlamında son kullanıcıya çok fazla hitap etmese de, diğer programlardan farklı olarak, Windows ve Mac kullanıcıları için de, masaüstü uygulamaları mevcut.

Tweetdeck

Tweetdeck yalnızca Twitter ve Facebook uygulamalarında çalışıyor. Bu uygulamanın özelliği Google Chrome uygulama marketinde yer alması. Bu sayede kolay bir şekilde tarayıcıya senkronize edilebiliyor.

Spredfast

Bu uygulama daha çok kurumsal ve profesyonel kurumlara hitap ediyor. Fiyat olarak biraz yüksek seviyede gözükse de sosyal mecralarının kıyaslanabileceği bir benchmark oluşturması ile öne çıkıyor.