Facebook Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Paylaş!

İşletmesini ya da markasını daha fazla duyurmak isteyen yöneticiler reklamlara başvurmaktadır. Bu konuda günümüzde en gözde reklam imkanı sosyal medyalar üzerinden oluşturulmaktadır. Çünkü sosyal medya adresleri insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle sosyal medyada paylaşılan reklamlar daha çok insana ulaşmaktadır. Özellikle Facebook üzerinden reklam verme düşüncesi son zamanlarda oldukça popülerleşmiştir. Bu nedenle işletmeler Facebook reklam çeşitleri nelerdir? Araştırması yapmaktadır.

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

İşletmesinin ya da markasını daha çok insana ulaştırmak ve böylelikle daha da büyümek isteyen işletme sahiplerinin Facebook üzerinden reklam verme imkanı vardır. Ancak bu konuda Facebook’un reklam modellerini hedefleme seçeneğini ve kampanya türlerini öğrenmek gerekmektedir.

Özellikle Facebook potansiyel müşteri reklamları en ucuz ve etkili reklam çeşitlerinden birisidir. Bu reklam çeşidi sayesinde özellikle mobil cihaz üzerinden Facebook’a erişim sağlayan kullanıcıların iletişim bilgilerini edinmek mümkün olmaktadır. Bu sayede bu kullanıcıların e-posta haber bültenine üye olmayı sağlamak indirim önerisinde bulunmak gibi birçok fayda sağlamaktadır.

Facebook Reklam Çeşitleri Video Reklamları

Facebook üzerinden belirlenen reklamların uygun fiyatlı ve etkili Facebook reklam çeşitleri olan video reklamları oldukça sık kullanılmaktadır. Aynı zamanda video reklamları metin yazılarına göre daha akılda kalıcı olmaktadır.

Sayfa Gönderisiyle Etkileşim

Sayfa gönderisi ile etkileşim çeşidi işletmenin Facebook sayfasının daha popüler gözükmesini sağlamaktadır. Çünkü potansiyel müşteriler bir sayfanın beğeni ve yorumlarını göz gezdirmektedir. Çünkü müşteri memnuniyeti olmayan ve takipçileri tepki vermeyen bir işletme sayfası şüphe çekmektedir.

Remarketing

Bu reklam çeşidi daha önce işletme ile iletişim kurmuş ya da bir şekilde yolu kesişmiş potansiyel müşterilere ulaşma imkanı sunmaktadır. Bu kişiler ya web sitenizi ziyaret etmiştir ya da bilgilerini siteye girmiştir.

Facebook ise bu kişileri bularak etiketler. Böylece kişiler firmayı hatırlar. Hatta tekliflerden herhangi birini değerlendirilebilir. Facebook Remarketing reklam çeşidi sayesinde işletmeye aşina kişilerin geri dönüşümü sağlanmaktadır. Bu oran ise azımsanmayacak kadar fazladır.

Facebook reklam çeşitleri genel olarak bu şekildedir. Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça arttığı için bir işletmenin reklam amacıyla Facebook’u kullanması oldukça akıllıcadır. Çünkü hem uygun fiyatlıdır hem de daha fazla insana ulaşmak kesindir.