Samsung’dan Devrim Niteliğinde Haber Geldi

Paylaş!

Samsung’dan Devrim Niteliğinde Haber Geldi. Samsung Mobil bölümden sorumlu DJ Koh, CNBC’ye verdiği demeçte katlanabilir telefon özelliklerinin kasım ayı itibarıyla kullanıcılar ile buluşabileceğini söyledi. Kasım ayında satışa sunulmayacak olmasına rağmen özelliklerinin takipçiler ile paylaşılacak olması bile heyecan yarattı. Katlanabilir bir telefon olarak literatürde ilk kez yer alacak olan Samsung için ise bunu başarmak önemli bir adım olacaktır. Daha şimdiden taleplerin olduğu ve bekleyenlerin azımsanmayacak boyutlara ulaştığı konuşulanlar arasına eklendi.

Katlanabilir Telefon Özelliği

Samsung Galaxy F olarak isim verdiği katlanabilir özelliğe sahip cep telefonu 2019 yılında bekleyenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Cihazla alakalı merak edilen özellikler ise Samsung tarafından düzenlenen 07 Kasım tarihli Samsung Developer Conference’da ortaya çıkması bekleniyor. Konuyla alakalı olarak ise beklenen özellikler şuan sadece tahmin olmaktan öteye geçemiyor. Söylentilere göre Galaxy F’in telefon olarak kullanılmak istendiğinde 4,6, tablet olarak tercih edildiğinde ise 7.3 inç kalitesinde bir ekrana sahip olması ile izleyenleri tatmin etmesi bekleniyor. Telefondan tablete veya tabletten telefona geçiş ise sadece katlanması yoluyla gerçekleştirilecektir. Yine beklenen diğer bir özelliğe göre ise Samsung’un cam kalitesinde de değişikliğe gidecek olması beğenilecek bir başka konu olarak değerlendiriliyor. Şeffaf polimid kullanarak ekran koruması sağlanacak olması da kullanıcılara farklılık olarak yansıtılıyor. Temelde katlanabilmesi için daha esnek bir yapıya sahip ekrana sahip olması zaten cam tasarımında bir yeniliğe girilmesini zorunlu kılıyor.

Samsung ise henüz ürünün piyasaya sürülme tarihi konusunda herhangi bir süreden bahsetmiyor. Planlanan çalışma takvimine uygun kalınması ve herhangi bir aksilik çıkmaması halinde Samsung 2019 yılının başında piyasaya bu yenilik ile girmeyi düşünüyor. Tüketiciler ve meraklılar 2019 yılında Las Vegas’ta düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ürün ile karşı karşıya gelebileceklerini düşünmeden edemiyor. Samsung ise özelliklerin test edilmesi için veya ürünün somut şekilde kullanıcılar ile tanıştırılması adına tam bir takvim açıklamayarak merakın daha da artmasına neden oluyor. Çift yönlü kullanılabilir bir telefon olması iki parça elektronik taşımak ve kullanmaktan daha pratik olacağından dolayı merakla bekleniyor.