Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Steam Link Android işletim sistemli cihazlar için piyasaya sürüldü ve beta sürecine girdi. Yakın zaman içerisinde IOS için de çıkarılacak olan beta uygulamaları, Steam oyunlarını telefon ve telebizyonlardan oynaya bilmenize yardımcı olacak. Steam Link cihazlara olan bağımlılığı ortadan kaldıracak. Bu uygulama ev ortamındaki ağınızı bir oyun ortamına dönüştürecek. Peki, oldukça sık duyulan bu steam link uygulaması nasıl kullanılır? Bu konu hakkında İnternet üzerinde birden fazla bilgiler dolaşıyor. Genel olarak bu uygulamayı inceleyelim.

Steam Link Android Uygulamaları Nasıl Kullanılıyor?

Oynayacağınız oyunları Android televizyonlar ve Android işletim sistemlerinin yüklü olduğu telefon ve tabletlerden oynaya bilme imkânını sağlayan, uygulamayı detaylı olarak anlatalım. Tüm aşamaların detaylı bir şekilde anlatıldığı işlemleri videolar halinde izleyerek konu hakkındaki bilgilere daha iyi bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Steam Link Uygulamasını Kullanma Aşamaları

İlk olarak Google Play Store üstünden uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndirme işleminden sonra kullanacağınız cihaz veya bilgisayarınızın aynı ağ üzerinden birbirlerine bağlı olduğundan emin olmalısınız. İlk olarak uygulamanız gereken şey uyumlu bir gamepad’i cihazınız ile eşleştirmek olacak. Çünkü uygulama ilk etapta kullanıcılarına bunu soracak. Oyunları dilerseniz dokunmatik özelliği olan ekranlarda da oynayabilirsiniz. Kontrolcü seçim işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ilerlediğinizde Steam’i açık olan bilgisayarı işaretlemeniz istenecek. Buradan oyunlarınızı oynayabildiğiniz bilgisayarı seçmeniz gerekiyor. Bu işlemlerden sonra cihazınıza güvenlik için bir kod gönderilmiş olacak. Bu kodları yayın işlemini yapacağınız telefon veya tablet cihazlarınıza gireceksiniz. Dört haneli olarak gönderilen güvenlik kodunu bilgisayarda açılan ekrana girin. Bu işlemin sonrasında Steam Link uygulaması cihaz üzerinde bir hız testi yapacak. Sağlıklı bir bağlantının olabilmesi için 15 Mb-s alt sınırının olması gerektiğini belirtelim. Modem cihazınız ne kadar kaliteli ise o kadar hızlı bir işlem yapabilirsiniz. Sağlıklı bir bağlantının gerçekleşmesi durumlarında, uygulama kullanıcılarına onay vererek, Steam ekranı yayın yapılacak olan cihazlara gelecek.