Steam Yüklemeleri Nasıl Hızlandırılır?

Paylaş!

Son zamanlarda PC üzerinden oynanan oyunların çok fazla popüler olmasından dolayı bu oyunların merkezi konumunda olan Steam kavramı da ortaya çıkmıştır. Epic veya Google Stadia da kendine ait platformlar ortaya koymasına karşılık Steam en iyisi olarak kabul dilen tek sistemdir. Bu yüzden de çok fazla indirme alır. Bu konuda yavaşlıktan veya yeteri kadar verim alamamaktan bahsedenler için steam yüklemesi nasıl hızlandırılır? sorusu sıklıkla sorulur. Bu konuda iş kolaylaştıran ve sorunsuz indirmeler sağlayan bazı yollar vardır.

İnternet Hızı

İndirme işlemlerinin yavaş olduğunu düşünen kişiler için ilk olarak önemli olan durum internet hızıdır. Başka bir indirme işlemi yaptıklarında yavaşlama yaşamazken Steam indirirken sorun yaşadıklarında anlaşılması gereken olay internet hızında bir sorun olduğudur. Aksi durumda neden internetinizin yavaş olduğu veya hızının nasıl öğrenileceği konusunda bilgi edinmeniz ilk adım olarak oldukça önemlidir.

Arka Planlar

İndirme işlemleri sırasında Steam oyunlarını oynarken siteler beklemeye alınır. Büyük genişlikler gerektiren oyunların oynanması halinde arka planı indirmeden önce iptal etmek son derece önemlidir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra istediğiniz şekilde düzenleme yapılabilir. Steam için etkin hale getirirken diğer oyunlar için istediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz. Bu sayede indirme hızınızın yavaşlaması sorunundan da kurtulmanıza katkı sağlayacaktır. Bunun için steam üzerinden ayarlar sekmesine gelmeli ve ardından da oyun esnasında indirmelere izin ver seçeneğini seçmelisiniz.

Wifi Ayarlarınız

İndirme işleminde hız sorunu yaşamamak adına wifi ayarlarınızın da kontrol edilmes gerekir. Çünkü bir kaç oda uzakta olmak bile indirmelerin 2.4 veya 5Ghz arasında değişmesine neden olur. Bundan dolayı tarayıcınızın adresini değiştirmek de bir çare olarak kolay bir şekilde kullanılır. İnternet hızınızdan emin olmadan işleme başlamamalısınız.