En İyi Kodi Film Eklentileri

Paylaş!

Kodi, ücretsiz bir medya oynatıcısıdır. Bu platformda film, müzik, video sunma gibi aktiviteleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kodi, XBMC kuruluşuna ait olan bir medya depolama alanıdır. Kullanıcılar bu platformda kendi içeriklerini oluştururken aynı zamanda çevirim içi medya ortamını da yönetmektedirler. Kolay bir şekilde istediğiniz filmi izlemek istiyorsanız en iyi kodi film eklentileri sayesinde istediğiniz film ve videoya ulaşmanız mümkündür.

Kodi’nin Sunduğu Hizmetler

Kodi platformu birçok eklentiyle çalışmaktadır. Bu eklentilerin yardımıyla Youtube gibi sayfalarda ücretsiz olarak içerik üretip, video yayınlayabilirsiniz. Bununla birlikte Youtube, Netflix gibi sayfalarda video izleme imkânınız bulunmaktadır.

Kodi ile eski veya yeni fark etmeksizin her türlü video film ve müziğe ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte radyo dinleyebilir, canlı TV seyredebilir ve kayıt yapabilirsiniz. Ayrıca videoların çözünürlükleri 720p, 1080i ve 1080p ye kadar yükseltebilirsiniz. Kodi tamamen yasal bir yazılımdır bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz.

Kodi, kodi box olarak adlandırılan kodi kutularını temin ettikten sonra kullanılmaktadır. Ancak satışı yapılan bazı korsan kutuları da bulunmaktadır. Kodi kutularınızın korsan videoları desteklemediğinden emin iseniz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kodi Depolama Alanları

Kodi platformunda depolar, kodi eklentilerini indirmek için kullanılmaktadır. En çok kullanılan kodi depoları ise şunlardır;

  • Kodil deposu
  • SuperRepo
  • Dandy Media
  • Supremacy
  • XVBMC deposu

Yukarıda saydığımız en popüler olan depolardır. Bununla birlikte Kodi’nin esmi bir deposu da bulunmaktadır. Bu resmi depoya da birçok eklentiyi yükleyebilirsiniz.

Kodi Eklentileri

Eklentiler, sınırsız internet ortamında dilediğiniz içerik ve videolara kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Elbette bunu en güvenilir şekilde gerçekleştirmek gerekir. Bunun için Kodi sizlere sınırsız film, video ve dizi seçeneklerine ulaşabileceğiniz eklentiler sunmaktadır. En iyi kodi film eklentileri içeresinde 2019 yılında en çok tercih edilen eklentiler şunlardır:

1. Snagfilm; zengin bir film ve belgesel içeriğine sahiptir. Korku, gerilim, Bollywood, animasyon vb. 25 adet kategorisi bulunmaktadır.

2. Filmrise; dizi, film, belgesel ve fragman içeriğine sahiptir. Ayrıca resmi kodi deposunda bulunması bu eklentinin güvenilir olmasını sağlamaktadır.

3. TubiTv; geniş bir film skalası olan bu eklentiden popüler ve en yeni filmlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.