Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Facebook, uzun zaman önce bir kişi tarafından kurulan, muhabbet etmek, paylaşımlar yapmak ve fotoğraflar yüklemek için kurulmuş bir iletişim ağıdır. Çok fazla kişi tarafından aktif halde kullanılan Facebook, zamanla daha da fazla kitleye sahip olmaya başlamıştır. Gençlerin de yaşlıların da sürekli olarak vakit geçirdikleri bir sosyal ağ haline gelen Facebook uygulaması, istenilen her resmin, durumun ve fotoğrafın paylaşılmasını sağlamış ve kişiler arasında iletişim sağlamıştır. Paylaşılan resimleri ve durumları kimlerin göreceği, gizlilik ayarları ile ayarlanır ve bu ayarlara göre paylaşımlar yapılır. Facebook’a yeni katılan kişiler facebook gizlilik ayarları nasıl yapılır? Sorusunu sormaya başlamıştır. Facebook kullanacak kişiler istedikleri bazı bilgileri açık, bazı bilgileri ise gizli tutabilirler. Bunlar için uygulamanın gizlilik ayarları düzenlenmelidir. Peki, facebook gizlilik ayarları nasıl yapılır?

Facebook Gizlilik Ayarları Nasıl Ayarlanır?

Facebook uygulamasına üye olan ve bilgilerinin bazılarını gizli tutmak, bazı gizlilik ayarlarını düzenlemek isteyen kişiler;

1) İlk olarak Facebook uygulamasına kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılmalıdır.

2) Uygulama girişi tamamlandıktan sonra açılan hesabın profiline girilmelidir.

3) Kişinin profiline girildikten sonra profilde bulunan ayarlar kısmına girilmelidir.

4) Ayarlar kısmındaki seçeneklerden gizlilik ayarları adındaki öge seçilmelidir.

5) Bu gizlilik ayarları istenildiği gibi ayarlanabilir.

Facebook Yapılan Gizlilik Ayarları Değiştirilebilir Mi?

Facebook uygulamasını kullanan ve gizlilik ayarlarını istediği gibi ayarlayan kişiler, daha sonradan ayarları değiştirebilir ve düzenleyebilirler. Yapılan gizlilik ayarları kalıcı olarak değiştirilmez ve istenildiği zaman farklı bir şekilde değiştirilebilir. Gizlilik ayarlarında yapılan düzenlemeler, kişinin isteğine bağlı olarak değişir herhangi bir otomatik işlem söz konusu değildir. Bu yüzden kişiler, istedikleri ayarları kendileri yapmalıdır.

Yeni Açılan Facebook Gizlilik Ayarları Nasıldır?

Yeni açılan bir Facebook hesabının gizlilik ayarları her zaman için aynıdır kişiler daha sonradan bu ayarları değiştirirler. Telefon numarası, paylaşılanları görecek veya göremeyecek kişiler, e-mail adresi, arama geçmişi, şifre değiştirme gibi birçok gizlilik ayarı daha sonradan kullanıcı tarafından yapılır. Tüm gizlilik ayarları profilden yapılır ve kişiler tarafından değiştirilir.