Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Paylaş!

Aralık ayı itibari ile instagram’da, beğendiğiniz ya da dikkatinizi çeken gönderileri kaydetme ve sonrasında tekrardan bu görüntüyü görüntüleme özelliği uygulamalarda bulunmaya başladı. Peki, ınstagram kaydedilenler özelliği nedir? Diye merak diyorsanız burası sizin için doğru adres oluyor.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

İnstagram uygulamasında, artık beğendiğiniz ya da sonradan tekrar görüntülemek istediğiniz gönderiler kaybolmuyor. Mevcut olan bütün instagram gönderilerinin sağ tarafındaki alt köşede bir buton bulunuyor, bu buton, beğen, yorum yap butonlarının hemen yanında bulunuyor ve bunu tıklamanız halinde, mevcut olan gönderiyi, profilinizde bulunmakta olan ‘kaydedilenler’ adı altında bulunan yere depolama imkânınız bulunuyor. Bu işlemleri gerçekleştirmeniz halinde, gönderisi kaydetmiş olduğunuz kişi ya da sayfalara hiçbir şekilde bildirim de gitmiyor.

Kaydedilen Gönderiler Tekrardan Nasıl Görüntülenebiliyor?

Kaydetme işlemini gerçekleştirdiğiniz bütün gönderiler, kendi profil ekranınızda bulunmakta olan, yeni aynı kaydetme imi butonuna tıklamanız halinde görüntülenebiliyor. Bunun yanı sıra, kaydetmiş olduğunuz gönderilerden vazgeçmeniz halinde de, kaydetmek için yaptığınız tıklama işlemini, tekrardan yapmanız durumunda, mevcut olan kaydedilmiş gönderi, kaydedilenler sayfanızdan geri kaldırılmış oluyor.

İnstagram Uygulamasındaki Kaydetme Özelliği Ne İşe Yarıyor?

İzlemek istediğiniz bir videoyu, uygun olmayan bir ortamda, sesli bir şekilde izleyemiyor, ya da görmüş olduğunuz bir yemek tarifini not almak için yanınızda kâğıt kalem bulunmuyorsa ya da hoşunuza giden bir videoyu yakınlarınızdan birine de izletmek istiyorsanız, bahsi geçen bu gönderilerin kaybolmaması ve sizi bir köşede bekliyor olması, elbette ki büyük bir fayda sağlıyor.

Instagram Kaydedilenler Bilinmesi Gerekenler Neler Oluyor?

Herhangi birinin, herhangi bir gönderisini kaydetmiş olmanız durumunda, gönderisini kaydetmiş olduğunuz kişi ya da sayfa, bu gönderiyi profilinden silerse, yani kaldırırsa, otomatik olarak, sizin kaydedilen gönderilerinizin arasından da silinmiş oluyor. Sizin kaydetmiş olduğunuz gönderiler, kesinlikle başka hesaplar tarafından görünmüyor ve sadece siz görüyorsunuz.