Windows 10 ISO Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Microsoft Windows’un son ürünü olan Windows 10, indirme ve yükleme işlemleri en kolay olan işletim sistemlerinden bir tanesidir. Windows 10’un indirilip bir bilgisayara kurulması için, internete sahip bir bilgisayar yeterli olurken, eğer bilgisayarı BIOS açılışı ile sıfırdan format ile Windows 10 yüklemek istiyorsanız, bir USB aygıtına ihtiyacınız vardır. Hepsinden önce Windows 10 İSO nasıl indirilir? Öğrenmeniz gerekecek.

İnternet Üzerinden ISO İndirmek

Eğer Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza ISO olarak indirip bilgisayar işletim sistemine giriş yapmadan format atmak istiyorsanız, internet üzerinden bir Windows 10 ISO dosyası indirmeniz gerekir. İnternete Windows 10 ISO yazdığınızda istediğiniz dosyaları kolayca bulabilirsiniz. Fakat indireceğiniz sitenin güvenilir olduğundan emin olun. Bir çok açıdan virüslü bir dosya indirme ihtimaliniz var. Güvenilir bir site bulduktan sonra, ISO dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından ISO dosyasını USB diske aktarın. Bilgisayarı kapatıp USB ile başlattıktan sonra basit birkaç adım ile Windows 10 işletim sistemi kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Web Sitesinden Aracı İndirmek

Eğer Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza yüklemek istiyorsanız, ISO halinde indirmeye gerek kalmadan, Microsoft’un kendi web sitesinden Windows 10 kurulum aracını kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bu aracın kullanımı, ISO ile bilgisayara bir işletim sistemi yüklemekten çok daha kolay. Microsoft’un sitesine girdikten sonra Windows 10 yükleme aracını bulun. Ardından bilgisayarınıza bu aracı indirin. Sonraki adımlarda bilgisayara kuracağınız işletim sisteminin kaç bit olacağı, hangi sürümünü indirmek istediğiniz gibi tüm detayları doldurabilirsiniz.

Crack Yapmaya Gerek Var mı?

Eğer Windows 10 yükleme aracı ile işletim sistemini bilgisayara yüklüyorsanız, yükleme öncesi ya da yükleme sırasında herhangi bir crack ya da anahtar girmeniz gerekmez. Windows crack işini, işletim sistemini bilgisayarınıza kurduktan belli bir süreye kadar esnek tutuyor. Böylece crack işlemini çok daha sonra da yapabilirsiniz.