3D Yazıcılar İle Yapılabilecekler

Paylaş!

3d yazıcılar ile yapılabilecekler konusunda, bu yazıcıların teknolojinin en büyük yeniliklerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Teknolojik gelişmelerin bu kadar pratik bir kullanım getirmesi, yetişkinlerden çocuklara kadar birçok kesimden insanı mutlu etmeye yetti. Cep telefonları, tabletler, bilgisayar ve internet, insan hayatının nasıl ki vazgeçilmez bir paçası olmuşlarsa, 3D yazıcılar da artık günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasına girmiş bulunuyor.

3D Yazıcılar Nerelerde Kullanılır?

3D yazıcılar, tamamen yeni bir endüstri devrimini de beraberinde getiriyor. Sanayi sektöründen mimarlık sektörüne, tıp sektöründen hobi sektörüne, kuyumculuk sektöründen oyuncak sektörüne kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olan 3D yazıcılar, hayatı yeniden şekillendiren bir ivme kazanıyor. Neredeyse her alanda kullanılan 3D yazıcılar sayesinde, sınırsız denilebilecek unsur meydana getirilebiliyor.

3D İle Kano Yapımı

3D yazıcılar sayesinde dünyanın ilk kanosunun üretimi başarıyla sağlanmıştır. Standart kanolardan farksız olan bu kano, suda yüzebiliyor ve 30 farklı plastikten oluşuyor. Uzunluğu 5 metre ve ağırlığı 30 kilogram olan 3D kano, 3D yazıcılarının sınırlarını da göstermiş oluyor.

3D Yazıcı İle Biblo ve Oyuncak Yapımı

Dünyada birçok devlet başkanının bibloları, 3D yazıcılar ile basılmıştır. Daha önce biblo yapımında, gerçekçilik adına balmumu kullanılıyor olsa da, 3D yazıcılar sayesinde bu durum tarihin arşivine kaldırılıyor. Amerikalı oyuncak şirketleri, çocukların kağıtlara çizdikleri oyuncak resimlerini 3D yazıcılar sayesinde basarak elle tutulur hale getirmiştir. Oyuncağını kendisi yapmak isteyen ebeveynler ve çocuklar, 3D yazıcılar sayesinde bu işlemi evlerinde bile yapabilirler. Ayrıca 3D yazıcılar sayesinde, dünyanın en önde gelen çikolata üreticisinin çikolata ürettiği de biliniyor. Vanilya, vişne, elma, kavun ve çilek gibi farklı tatlar kullanılarak onlarca farklı şekerleme de üretilebiliyor.