Xiaomi Black Shark 2 Özel Oyuncu Telefonu Performansı

Paylaş!

Xiaomi Black Shark 2 Özel Oyuncu Telefonu Performansı. Mobil dünya özellikle 2010 yılından itibaren yaygınlaşmaya başlayan akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkan her işi yapan mobil cihaz mantığı artık yavaş yavaş kayboluyor. Bu konuda hızlı adımlar atan Xiaomi black shark modelinin ikincisini çıkaracağını kısa bir süre önce resmi internet sitesinden duyurdu. Xiaomi tarafından üretilen bu model serisi tamamen mobil dünya da vakit geçiren oyuncu kişilikleri hedefliyor. Yüksek performanslı yapısı ve özel dizayn ekranı ile dikkat çeken cihaz performans verileri ile de fiyat performans kıyaslaması için göz dolduruyor. Black Shark 2 çıkış tarihi henüz net olarak Xiaomi tarafından açıklanmasa da basın lansmanının 25 Ekim de yapılacak olan Xiaomi Mi Mix 3 tanıtım toplantısında bulunması muhtemel seçeneklerden biri. Kendine 25 Ekim de yer bulamasa bile en geç Kasım ayı içerisin de çıkması bekleniyor.

Performans Verileri Sızdı

Black Shark 2 olarak piyasaya sürülen yeni ürün ile ilgili geçtiğimiz dönemlerde bazı veriler de basına sızmıştı. Bunun sonucu olarak ürün hakkında bazı bilgileri edinmiş olduk. Son olarak ise ürünün performans bilgilerini gösteren Geekbench uygulamasının verileri ortaya çıktı. Performans olarak kendisinin bir alt modeli olan black shark’ın bir tık üstünde kalacak gibi görünüyor. Daha önceden basına sızan veriler ile, Yeni ortaya çıkan geekbench görselleri kıyaslandığı zaman sonuçlar tutarlı görülüyor.

Puanlar Verileri Doğruluyor

Geekbench görselleri incelendiğinde single-core score da 2403 puan alan cihazın multi-core scoru ise 8389 olarak görülüyor. Android 8.1.0 işletim sistemi ile çıkacak olan cihaz da 8 GB RAM (önbellek) bulunduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda 8 çekirdekli 1.77 GHZ işlemciye sahip telefonun 1 operatörlü qualcomm marka işlemciye sahip olduğu görülüyor. Listede kendine güncel telefonlar arasında 17. sırada yer bulan telefonun diğer markaların amiral gemilerinin arasında biraz geride kalacak gibi görünse de fiyat avantajı sağlayarak arada ki farkı kapatabilir. Geekbench uygulamasında ki sırasında kendi üzerinde yine aynı markanın mi 8 ve bir altında da kendinin abisi denilebilecek black shark 1 modeli yer alıyor.