Xiaomi Mi 9’un Hızlı Şarj Teknolojisi

Paylaş!

Yakın zamanda ayrı bir markaya dönüşen Redmi, Xiaomi’nin en iyi markalarından biridir. Redmi Note 7 cihazı, 18 W hızlı şarj özelliğine sahipti. Oldukça iyi bir şarj özelliği olan Redmi Note 7’ye karşılık, Xiaomi Mi 9’un şarj özelliği daha da iyi olacak.

Xiaomi’nin markalarından biri olan Redmi, kendi başına bir firma haline geldi. Redmi yeni Note 7’yi duyurduğunda, telefon adeta kapışıldı ve 8 dakika 36 saniyede tükendi. Telefonun en çok dikkat çeken özellikleri arasında ise 18 W hızlı şarj bulunuyordu.

Xiaomi CEO’su, Mi 9’un Hızlı Şarj Özelliğini Doğruladı

Xiaomi’nin CEO’su, alt markaları olan Redmi’nin 18 W hızlı şarja sahip cihazın reklamını yaptığı Weibo gönderisinde, Mi 9’la ilgili gelen sorulara cevap verdi. Xiaomi Mi 9’un 24 W hızlı şarj özelliğiyle ilgili gelen bir soruya cevap olarak Redmi Note 7’den daha hızlı ve iyi olacağının kesin olduğunu söyledi. Xiaomi CEO’su Lei Jun, Mi 9’un daha hızlı ve iyi olacağını söylese de teknik özellikleri hakkında bilgi vermekten kaçındı.

Xiaomi Mi 9 Teknik Özellikleri

Söylentilere göre Xiaomi Mi 9, 32 W hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Ayrıca 3500 mAh batarya ile gelecek. Tasarımının çentikli olacağı da söylentiler arasındadır. Xiaomi Mi 9’un, 6.4 inçlik ekranı 19,5:9 orana sahip olacaktır. AMOLED ve Full HD+ ekrana sahip olacağı da söylenenler arasında yer almaktadır. Bir diğer söylenti de telefon ekrana gömülü bir parmak izi okuyucuya sahip olmasıdır.

Cihazın teknik özellikleri arasında sekiz çekirdekli 7nm Snapdragon 855 çipset bulunacak olması da bir diğer söylentidir. Cihazda 5G destekleyen X50LTE modemin yerine X24 LTE modem bulunacak olması ve kablosuz şarj desteğinin bulunması da bekleniyor. Kısa bir süre önce çıkan haberlere göre de telefon, firmanın arkasında 3 kamera bulunduran ilk cihazı olacak.

Xiaomi Mi 9 Tahmini Fiyatı

Xiaomi Mi 9’un fiyatının ise 2,999 Yuan olması bekleniyor. Bu tahmini fiyat, 6 GB RAM’e sahip ve 128 GB hafızalı modeli için geçerli. Telefonun piyasaya ne zaman çıkacağı bilinmese söylentiler Mart ayını işaret etmektedir. En azından Mart ayında satışının resmi olarak açıklanması bekleniyor.