General Motors Başkanından Hibrit ve Elektrikli Motor Açıklaması

Paylaş!

General Motors’un başkanlığını yapmakta olan Mark Reuss, hibrit motorlara ilişkin olarak vermiş oldukları karardan dönmeyeceklerini belirten bir açıklamaya imza attı. Dünya genelinde 250 bine yakın çalışan portföyü ile Chrysler, Cadillac, Chevrolet, GMC ve Opel gibi devasa büyüklükte markaların sahibi olan General Motors’un bu zamana kadar yaptığı her hamle otomotiv dünyasında çığır açtı.

Ağzının içine bakılan bir marka haline gelmeyi başaran firmanın başkanlık görevini üstlenmekte olan Mark Reuss’tan önemli açıklamalar geldi. General Motors olarak yeni dönemde belirlenmiş oldukları politikaların arkasında duracaklarını söyleyen Reuss, ellerinde bulunan tüm kaynaklar ile SUV ve pikap türlerini de içine alan farklı elektrikli araçları geliştirmeye odaklandıklarını belirtti. Şirket bazında hibrit araç geliştirmeme konusunda kararlı olduklarını ve bu karardan geri adım atmayacaklarını söyleyen Reuss, enerjilerini elektrikli araçlara yönelttiklerinin altını çizdi.

Hibrit Motorlara “Gereksiz” Betimlemesi

Dünyada tekelini elinde bulunduran ve dev otomotiv firmalarını kendi bünyesinde toplayarak üretim yapan General Motors, kendisinden beklenileni vermemeye kararlı. Teknolojik gelişimler ile beraber araçlarda yer alan hibrit motor özelliklerine ilişkin bu zamana kadar ki katı tavrını devam ettiren firma, başkanlık görevini yapan Mark Reuss’tan gelen açıklama ile bu tavrına devam edeceğini belli etti.

Firmanın başkanı olan Reuss açıklamalarında, müşterilerin normalde ihtiyaç duymayacakları gereksiz şeylere para harcamak istemediklerini belirtti. Müşterilerin sorunlarına ve sorularına gerçekten cevap verebilecek olan sürdürülebilir, sıfır emisyonlu ve uygun fiyatlı ürün gelişimini hedef aldıklarını söyleyen Reuss, bu anlamda hibrit otomobillere ilişkin kararlarında her hangi bir değişiklik olmadığının da altını çizmiş oldu. Generel Motors kapsamında yer alan markaların hiç bir modelinde bu zamana kadar üretilmemiş olan hibrit motorlar, bundan sonra da üretilecek gibi durmuyor.

Bu markalara ait olan modellerde elektrikli motor üretimi ve gelişimi için çalışmalarına devam eden firma, yeni modellerde geliştirdikleri motorları kullanmak için seri bir şekilde piyasa araştırması yapıyor. Hibrit motorların önümüzdeki dönemlerde de Cadillac, Chrysler, GMC, Chevrolet ve Opel markalarına ait olan araçlarda olması mümkün görünmüyor.