Xiaomi’nin Redmi Go Cihazı Onaylandı

Paylaş!

Xiaomi’nin Redmi Go Cihazı Onaylandı. Çinli teknoloji devi Xiaomi firmasının ilk Android Go’lu telefonu Redmi Go’nun onayı alındı. Singapur, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri tarafından onaylanmış olan bu cihaz, Android Go işletim sistemine sahip olan ilk telefon olacak. Singapur Bilişim Gelişim Otoritesi (IMDA), Avrasya Ekonomi Komisyonu (EEC) ve Amerikan Federal İletişim Kurulu (FCC) kurumları tarafından M1903C3GG model numarası ile resmi olarak onaylanmış olan cihazın üretimine Çinli teknoloji devi Xiaomi başlayabilecek.

Söz konusu bu üç kurum bünyesinde yer alan listelere göre Xiaomi firmasının ilk Android Go işletim sistemine sahip olacak olan cihazı Redmi Go, kutusundan Android 9 Pie işletim sistemine sahip olarak çıkacak. Çift SIM kart desteğine sahip olması beklenen cihazda 2.4 GHz Wi-Fi ve Bluethooth 4.2’nin desteği ile sadece 1 GB RAM kapasitesi olması kullanıcıları düşündüren bir etmen olarak akıllarda soru işareti bıraktı. Akıllı cihazların kullanımına ilişkin bu kadar geniş alanlar bulunuyorken 1 GB’lık RAM alanı konusunda firmanın nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

Xiaomi, Redmi Go’yu Satışa Sunacak

Çinli teknoloji devi olarak bilinen ve kendisine Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde pazar bulabilen Xiaomi firması, Android Go işletim sistemini bünyesinde bulunduracak ilk telefonunun üretimini gerçekleştirebilecek. Çeşitli kurumlardan Redmi Go adı ile satışa çıkaracağı telefonun onayını alan üretici firma, cihazın kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi ile çıkması için Google firması ile de gereken görüşmeleri yaptı.

141 x 171 mm cihaz boyutunda yer alacak olan Redmi Go, 6 inçten küçük bir ekran boyutu ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ekran çerçevelerinin kalınlığına göre ekran boyutu konusunda değişiklik gösterebilme durumu söz konusu olmakla beraber Android Go’lu bu cihaz 100 Euro’nun altında bir fiyat ile satılacak. Düşük segment telefonlar arasında yer alması ile dikkatleri üzerine çeken telefonun sadece 1 GB’lık RAM alanına sahip olacak olması, depolama alanı ile ilgili soruları akla getirdi. Ancak şuanlık bu konuda her hangi bir bilgi aktarımı söz konusu değil.