”Yeni Cem Yılmazlar Çıkar” Sözüne Sinema Dünyası Tepkili

Paylaş!

”Yeni Cem Yılmazlar Çıkar” Sözüne Sinema Dünyası Tepkili. Geçen hafta yaşanan olay Mars Group ile film yapımcıları arasındaki gerginliğin tırmanmasına sebep oldu. Yaşanan olayda Yılmaz Erdoğan ile Mars Group müzakere masasına oturmuş ancak taraflar anlaşma sağlayamamıştı. Bu olaydan sonra ortaya çıkan krizde yapımcılar biletlerden yeteri kadar pay alamadıklarını ve bununla birlikte mısır kampanyası isimli bir kampanya ile haklarının ellerinden alındığını iddia ettiler.

Film Yapımcıları ve Mars Cinema Group Arasında Neden Anlaşmazlık Oldu?

Fil yapımcıları ve Cinemaximum arasında ortaya çıkan anlaşmazlık olayında her iki taraf da kendini haklı gösteren açıklamalarda bulundu. Bu süreçte olayın daha alevlenmesine sebep olan açıklama Mars Cinema Group’tan geldi. Bu tartışmalar yaşanırken Cengiz Semercioğlu’nun röportajı olaya başka bir boyut kazandırdı.

Cengiz Semercioğlu son röportajını Mars Cinema Group Kurumsal ilişkiler Müdürü Aslı Irmak Acar ile yaptı. Bu röportajda yapılan açıklamalar sinema yapımcılarının tepkisine yol açtı. Mars Cinema Group Kurumsal ilişkiler Müdürü Aslı Irmak Acar çok sert bir üslup kullanarak Cengiz Semercioğlu’na açıklamalarda bulundu. Acar film yapımcılarına rest çekerek ”Cem Yılmaz olmazsa yeni Cem Yılmazlar çıkar” ifadesini kullandı.

Bu açıklamanın ardından film yapımcıları ile Mars Cinema Group arasında oldukça gergin olan ipler iyice kopma noktasına geldi. Acar açıklamasında Cem Yılmaz film çekmeye devam etmezse film çekecek yeni Cem Yılmazların mutlaka ortaya çıkacağını belirtti. Bu sert açıklamaya Cem Yılmaz da sert bir üslup kullanarak cevap verdi. Cem Yılmaz açıklama yapan Aslı Irmak Acar’ı hayatında ilk defa gördüğünü dile getirerek açıklamaya ”Hayatımda ilk defa gördüğüm bu hanım yeni Cem Yılmazlar çıkaracakmış! Yavaş çıkarsın.

Hanımefendi hadi bırak Cem Yılmaz çıkarmayı da Türkiye’de sinema biletini 15 lira yapmayı teklif ediyorum. 40 liraya bilet satmak yok var mısın? Yoksun tabii. İyi çıkarmalar Cengiz’i geçiyorum.” şeklinde karşılık verdi. Cem Yılmaz’ın cevabı sonrasında sanat dünyasından Yılmaz Erdoğan ve Şahan Gökbakar’da birbirinden sert açıklamalarda bulunarak Cem Yılmaz’a destek verdiler. Ayrıca Şahan Gökbakar yaptığı açıklamada yeni bir sine oluşumunun ilk sinyallerini de verdi.